S těmihle babičkami si nezahrávejte. Je jim sedmdesát a dokázaly by vás knokautovat

S těmihle babičkami si nezahrávejte. Je jim sedmdesát a dokázaly by vás knokautovat
Čtyřiasedmdesátiletá Zodwa Thwalová v ringu s trenérem Nqobilem Khumalem. Seniorky, která v tělocvičně A Team Gym trénují, se nechaly slyšet, že díky lekcím se cítí mnohem silnější.
Gladys Ngwenyová při boxování se svým trenérem. Podle Maphosy má box dobrý vliv také na psychiku žen.
Účastnice tréninkového programu „Boxující babičky“ při společné modlitbě se svým trenérem. Tělocvična „A Team Gym“ jej spustila před čtyřmi lety a od té doby je o něj velký zájem.
Každá lekce trvá 90 minut a když se zrovna neučí chvaty a údery, cvičí s medicinbaly nebo posilují.
Foto: Profimedia.cz
V jihoafrickém městě Cosmo City nedaleko Johannesburgu se skupina seniorek neschází k pletení, ale k boxerským lekcím. V rámci programu Boxing Gogos, což v překladu znamená Boxující babičky, dochází ženy ve věku šedesát a více let dvakrát týdně do tělocvičny, kde se učí údery a chvaty pod dohledem trenérů. Každá lekce trvá 90 minut a pokud se zrovna neučí boxerské triky, cvičí s medicinbaly nebo posilují. Ačkoliv některé ze seniorek trpí různými nemocemi a problémy s pohybovým aparátem, svůj trénink se vždy snaží dokončit a odchází silnější. „Čím víc to dělají, tím se cítí sebejistější,“ řekl televizi al-Džazíra čtyřicetiletý trenér Claude Maphosa.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy