S těmihle babičkami si nezahrávejte. Je jim sedmdesát a dokázaly by vás knokautovat

S těmihle babičkami si nezahrávejte. Je jim sedmdesát a dokázaly by vás knokautovat
Čtyřiasedmdesátiletá Zodwa Thwalová v ringu s trenérem Nqobilem Khumalem. Seniorky, která v tělocvičně A Team Gym trénují, se nechaly slyšet, že díky lekcím se cítí mnohem silnější.
Gladys Ngwenyová při boxování se svým trenérem. Podle Maphosy má box dobrý vliv také na psychiku žen.
Účastnice tréninkového programu „Boxující babičky“ při společné modlitbě se svým trenérem. Tělocvična „A Team Gym“ jej spustila před čtyřmi lety a od té doby je o něj velký zájem.
Každá lekce trvá 90 minut a když se zrovna neučí chvaty a údery, cvičí s medicinbaly nebo posilují.
Foto: Profimedia.cz
Magazín Magazín, Profimedia
1. 10. 2017 7:23
V jihoafrickém městě Cosmo City nedaleko Johannesburgu se skupina seniorek neschází k pletení, ale k boxerským lekcím. V rámci programu Boxing Gogos, což v překladu znamená Boxující babičky, dochází ženy ve věku šedesát a více let dvakrát týdně do tělocvičny, kde se učí údery a chvaty pod dohledem trenérů. Každá lekce trvá 90 minut a pokud se zrovna neučí boxerské triky, cvičí s medicinbaly nebo posilují. Ačkoliv některé ze seniorek trpí různými nemocemi a problémy s pohybovým aparátem, svůj trénink se vždy snaží dokončit a odchází silnější. „Čím víc to dělají, tím se cítí sebejistější,“ řekl televizi al-Džazíra čtyřicetiletý trenér Claude Maphosa.
 

Právě se děje

Další zprávy