Stop rýpání v nose a plácání po zadku. Čínská sociální síť vydala 70 zákazů

Magazín Magazín
8. 6. 2021 16:40
Uživatelé čínské sociální sítě WeChat si budou muset od června dávat velký pozor, aby se při živém vysílání před kamerou nešťourali v nose nebo jim někdo nenaplácal na zadek. Správci platformy totiž vydali seznam 70 prohřešků, které budou trestat pokutou, a nechybí mezi nimi řada kuriozit.
Plácání po zadku, ilustrační foto, Shutterstock
Plácání po zadku, ilustrační foto, Shutterstock | Foto: Shutterstock.com

Čínská sociální síť WeChat je pro tamní obyvatele nepostradatelná. Používá ji zhruba miliarda lidí a jejím prostřednictvím si posílají zprávy, ale třeba i objednávají donášku jídla. V loňském roce pak její vývojáři zprovoznili nástroj videokanálů sloužící k živému vysílání přes kameru.

Čínská vláda je však známá tím, že přísně reguluje obsah na internetu. Není tedy divu, že správci platformy WeChat minulý týden zveřejnili seznam nepřípustných aktivit, kterým se uživatelé při živých přenosech musí vyhnout, pokud nechtějí porušit komunitní pravidla.

Mezi 70 závadnými činnostmi překvapivě nejsou jen ty, které by nějakým způsobem zpochybňovaly politiku komunistické Číny, ale i kuriozity typu neslušného rýpání se v nose či plácání po zadku. Informovala o tom agentura Reuters.

Uživatelé sociální sítě by si také neměli před kamerou dávat spodní prádlo na hlavu a ženy by se neměly natáčet jen v něm, v bikinách nebo obmotané osuškou. Zcela zapovězené je také míření objektivu na prsa nebo zadek, zobrazování tetování a ložního prádla.

V neposlední řadě lidé při živých streamech na čínské sociální síti nesmí probírat některé kontroverzní společenské otázky, propagovat hazard a natáčet v prostředí, kam nemohou nezletilí, tedy například v barech, nočních klubech či salonech nabízejících masáž nohou. Každé zpronevěření se striktním pravidlům se podle týmu WeChat bude trestat blíže nespecifikovanou pokutou.

 

Právě se děje

před 1 minutou

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
Další zprávy