Rybka vstala z mrtvých po 7 hodinách bez vody

Kristina Winklerová
3. 9. 2009 7:07
Londýn - Ryba na suchu obvykle nemá příliš velké šance na přežití. Jisté anglické zlaté rybce se ale podařilo vydržet bez vody celých sedm hodin.
Rybka projevila neobvyklou výdrž. Ilustrační foto
Rybka projevila neobvyklou výdrž. Ilustrační foto | Foto: Wikimedia Commons

Sparkle vyskočil z akvária a naneštěstí zapadl zrovna za skříňku, na které nádoba s vodou stála. Vzápětí se na nebohou rybku nalepily psí chlupy a chomáče prachu.

Majitelka Paula Dunsterová si po nějaké době všimla, že jedna z dvojice zlatých rybek z akvária náhle zmizela. Domnívala se, že ji mohl dát pryč manžel, ten to ale popřel.

"Nevěděli jsme, co se stalo. Ale myslela jsem, že dojdu koupit novou rybu, aby ta druhá nebyla osamělá," vysvětlila šestačtyřicetiletá Dunsterová.

Záhadu zmizení Sparkla ale podle deníku Daily Telegraph nechtěla nechat nevyřešenou.

Najednou začal dýchat

"Prodavač ve zverimexu mi řekl, že ryba mohla vyskočit z akvária. Takže když jsme se vrátili domů, podívala jsem se za skříň, na které akvárium stálo, a v tu chvíli jsem ho spatřila, byl zcela zakrytý psími chlupy a prachem," uvedla dále matka čtyř dětí.

Paní Dunsterová ovšem neměla to srdce, aby domněle mrtvou rybu spláchla do záchodu, proto se rozhodla, že ji nejprve očistí pod proudem vody. V tu chvíli ale začal Sparkle znovu dýchat.

"Byla jsem skutečně v šoku a moje dcera řekla, že se stal zázrak. Byl tam dole tak dlouhou dobu a zakrytý vší tou špínou. Byl doslova zakuklený v černých chlupech. Nemohla jsem ho ani pořádně vidět, protože jich tam bylo tolik! Ale teď to vypadá, že je v pořádku, což je úžasné," dodala Dunsterová.

Mluvčí National Marine Aquarium v Plymouthu potvrdil, že něco takového je sice možné, ale velmi nepravděpodobné.

"Jakmile jsou jednou venku zvody, jsou většinou tak vystresované, že velmi rychle uhynou," vysvětlil.

Podle něj je tedy pravděpodobné, že Sparkle snížil výkon svého metabolismu a přežil s malou vrstvičkou vody na těle.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy