reklama
 
 

Ruský vědec tvrdí, že našel elixír věčného mládí. Má jím být 3,5 milionu let stará bakterie

Aktualizováno 5. 10. 2015 19:44
Ruští vědci tvrdí, že našli elixír věčného mládí. Tajemství, které provází celé generace, odkryli pomocí 3,5 miliónů staré baktérie Bacillus F nalezené před šesti lety na Sibiři. "Zvládnu mnohem více práce a za poslední dva roky jsem nebyl ani jednou nemocný," přiblížil vedoucí výzkumného týmu, který si nechal do těla vpravit DNA získané z této pravěké bakterie.

Novosibirsk – Ruský vědec a geokryolog Anatoli Brouchkov se obětoval pro účely vědy. Proto, aby se dozvěděl víc o působení 3,5 miliónů let staré bakterie, si před dvěma lety nechal do těla vpíchnout její DNA, informoval The Siberian Times.

Bakterie pojmenovaná jako Bacillus F byla nalezena v roce 2009 vedoucím fakulty geokryologie moskevské univerzity Anatolijem Brouchkovem v pravěkém permafrostu v Jakutsku.

Na základě vlastních zkušeností tak potvrzuje výsledky předchozích pokusů prováděných na myších, které po vakcinaci DNA navzdory pokročilému věku vykazovaly více energie a dokonce i schopnost plodit potomstvo.

"Zvládnu mnohem více práce a za poslední dva roky jsem nebyl ani jednou nemocný," potvrdil a dodal, že negativních dopadů nebo dokonce ohrožení života se po vakcinaci neobával.

"Bakterie přítomné v ledu se díky jeho postupnému odtávání mohou volně dostat do životního prostředí a vody. Místní lidé, Jakutové, jsou s ní tedy v neustálém kontaktu, dokonce se zdá, že se skutečně dožívají vyššího věku než jiné národy. Tím pádem nemohly být bakterie nebezpečná ani pro mě," vysvětlil Brouchkov.

V budoucnu by spolu se svým týmem chtěl ve výzkumu pokračovat a zjistit, proč a jak baktérie brání stárnutí a napomáhá plodnosti.

autor: pej | 5. 10. 2015 8:00

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama