Ruský vědec tvrdí, že našel elixír věčného mládí. Má jím být 3,5 milionu let stará bakterie

pej
Aktualizováno 5. 10. 2015 19:44
Ruští vědci tvrdí, že našli elixír věčného mládí. Tajemství, které provází celé generace, odkryli pomocí 3,5 miliónů staré baktérie Bacillus F nalezené před šesti lety na Sibiři. "Zvládnu mnohem více práce a za poslední dva roky jsem nebyl ani jednou nemocný," přiblížil vedoucí výzkumného týmu, který si nechal do těla vpravit DNA získané z této pravěké bakterie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Novosibirsk – Ruský vědec a geokryolog Anatoli Brouchkov se obětoval pro účely vědy. Proto, aby se dozvěděl víc o působení 3,5 miliónů let staré bakterie, si před dvěma lety nechal do těla vpíchnout její DNA, informoval The Siberian Times.

Bakterie pojmenovaná jako Bacillus F byla nalezena v roce 2009 vedoucím fakulty geokryologie moskevské univerzity Anatolijem Brouchkovem v pravěkém permafrostu v Jakutsku.

Na základě vlastních zkušeností tak potvrzuje výsledky předchozích pokusů prováděných na myších, které po vakcinaci DNA navzdory pokročilému věku vykazovaly více energie a dokonce i schopnost plodit potomstvo.

"Zvládnu mnohem více práce a za poslední dva roky jsem nebyl ani jednou nemocný," potvrdil a dodal, že negativních dopadů nebo dokonce ohrožení života se po vakcinaci neobával.

"Bakterie přítomné v ledu se díky jeho postupnému odtávání mohou volně dostat do životního prostředí a vody. Místní lidé, Jakutové, jsou s ní tedy v neustálém kontaktu, dokonce se zdá, že se skutečně dožívají vyššího věku než jiné národy. Tím pádem nemohly být bakterie nebezpečná ani pro mě," vysvětlil Brouchkov.

V budoucnu by spolu se svým týmem chtěl ve výzkumu pokračovat a zjistit, proč a jak baktérie brání stárnutí a napomáhá plodnosti.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy