reklama
 
 

Ruský vědec tvrdí, že našel elixír věčného mládí. Má jím být 3,5 milionu let stará bakterie

AKTUALIZOVÁNO 5. 10. 2015
Ruští vědci tvrdí, že našli elixír věčného mládí. Tajemství, které provází celé generace, odkryli pomocí 3,5 miliónů staré baktérie Bacillus F nalezené před šesti lety na Sibiři. "Zvládnu mnohem více práce a za poslední dva roky jsem nebyl ani jednou nemocný," přiblížil vedoucí výzkumného týmu, který si nechal do těla vpravit DNA získané z této pravěké bakterie.

Novosibirsk – Ruský vědec a geokryolog Anatoli Brouchkov se obětoval pro účely vědy. Proto, aby se dozvěděl víc o působení 3,5 miliónů let staré bakterie, si před dvěma lety nechal do těla vpíchnout její DNA, informoval The Siberian Times.

Bakterie pojmenovaná jako Bacillus F byla nalezena v roce 2009 vedoucím fakulty geokryologie moskevské univerzity Anatolijem Brouchkovem v pravěkém permafrostu v Jakutsku.

Na základě vlastních zkušeností tak potvrzuje výsledky předchozích pokusů prováděných na myších, které po vakcinaci DNA navzdory pokročilému věku vykazovaly více energie a dokonce i schopnost plodit potomstvo.

"Zvládnu mnohem více práce a za poslední dva roky jsem nebyl ani jednou nemocný," potvrdil a dodal, že negativních dopadů nebo dokonce ohrožení života se po vakcinaci neobával.

"Bakterie přítomné v ledu se díky jeho postupnému odtávání mohou volně dostat do životního prostředí a vody. Místní lidé, Jakutové, jsou s ní tedy v neustálém kontaktu, dokonce se zdá, že se skutečně dožívají vyššího věku než jiné národy. Tím pádem nemohly být bakterie nebezpečná ani pro mě," vysvětlil Brouchkov.

V budoucnu by spolu se svým týmem chtěl ve výzkumu pokračovat a zjistit, proč a jak baktérie brání stárnutí a napomáhá plodnosti.

autor: pej | 5. 10. 2015

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama