Ruský patriarcha varuje před chytrými telefony. Dláždí cestu Antikristu, tvrdí Kirill

Magazín Magazín
9. 1. 2019 18:05
Vrchní představitel Ruské pravoslavné církve, patriarcha Kirill, varoval před závislostí lidí na moderních technologiích a smartphonech. Podle něj usnadňují příchod Antikrista. Lidé si z jeho prohlášení dělají na sociálních sítích legraci, kritici ale upozorňují, že jen nahrává cenzuře, kterou prosazuje Vladimir Putin.
Patriarcha Kirill.
Patriarcha Kirill. | Foto: ČTK

Patriarcha Kirill, vlastním jménem Vladimir Michajlovič Gunďajev, v ruské státní televizi varoval majitele smartphonů před jejich užíváním. Podle něj totiž reprezentují "možnost, jak získat celosvětovou kontrolu nad lidstvem", citoval jej britský server BBC. Dodal, že moderní technologie také dláždí cestu Antikristu. 

"Antikrist je osoba, jež bude v čele internetu kontrolovat celé lidské pokolení," dodal Kirill. Zatímco Rusové si z něj na sociálních sítích dělají legraci, kritici varují, že vrchní představitel Ruské pravoslavné církve jde na ruku stávajícímu režimu.

Hlava Ruské ortodoxní církve je totiž blízká prezidentovi Vladimiru Putinovi. "V Rusku cenzurují mezinárodní internet, aby z něj nevylezl Antikrist," reagoval poznámkou jeden z ruských uživatelů Twitteru. 

Patriarcha pro kanál Russia-1 také uvedl, že informace, které smartphony ukazují, budou jednoho dne zneužity proti jejich uživatelům. "Dokážete si představit, jaká moc bude koncentrována v rukou těch, kdo získají přehled o tom, co všechno se ve světě děje? Takováto kontrola z jednoho místa je zlým znamením příchodu Antikrista," dodal Kirill. 

Církevní představitel sdělil, že není proti technologickému pokroku, ale spíše "rozvoji systému, jehož cílem je kontrolovat identitu lidí". 

Jeden muž reagoval na Kirillova prohlášení na Twitteru fotkou, na které nejvyšší hlava Ruské ortodoxní církve pózuje před selfie tyčí. Přidal k tomu komentář: "Usmívej se, vyletí Antikrist."

Video: Putin na půlnoční mši v Petrohradu

Ruský prezident Vladimir Putin zašel na půlnoční mši do petrohradské katedrály, kde ho pokřtili. Ortodoxní křesťané v těchto dnechslaví Vánoce. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

Zdroj: ČTK
Další zprávy