Ruský patriarcha varuje před chytrými telefony. Dláždí cestu Antikristu, tvrdí Kirill

Magazín Magazín
9. 1. 2019 18:05
Vrchní představitel Ruské pravoslavné církve, patriarcha Kirill, varoval před závislostí lidí na moderních technologiích a smartphonech. Podle něj usnadňují příchod Antikrista. Lidé si z jeho prohlášení dělají na sociálních sítích legraci, kritici ale upozorňují, že jen nahrává cenzuře, kterou prosazuje Vladimir Putin.
Patriarcha Kirill.
Patriarcha Kirill. | Foto: ČTK

Patriarcha Kirill, vlastním jménem Vladimir Michajlovič Gunďajev, v ruské státní televizi varoval majitele smartphonů před jejich užíváním. Podle něj totiž reprezentují "možnost, jak získat celosvětovou kontrolu nad lidstvem", citoval jej britský server BBC. Dodal, že moderní technologie také dláždí cestu Antikristu. 

"Antikrist je osoba, jež bude v čele internetu kontrolovat celé lidské pokolení," dodal Kirill. Zatímco Rusové si z něj na sociálních sítích dělají legraci, kritici varují, že vrchní představitel Ruské pravoslavné církve jde na ruku stávajícímu režimu.

Hlava Ruské ortodoxní církve je totiž blízká prezidentovi Vladimiru Putinovi. "V Rusku cenzurují mezinárodní internet, aby z něj nevylezl Antikrist," reagoval poznámkou jeden z ruských uživatelů Twitteru. 

Patriarcha pro kanál Russia-1 také uvedl, že informace, které smartphony ukazují, budou jednoho dne zneužity proti jejich uživatelům. "Dokážete si představit, jaká moc bude koncentrována v rukou těch, kdo získají přehled o tom, co všechno se ve světě děje? Takováto kontrola z jednoho místa je zlým znamením příchodu Antikrista," dodal Kirill. 

Církevní představitel sdělil, že není proti technologickému pokroku, ale spíše "rozvoji systému, jehož cílem je kontrolovat identitu lidí". 

Jeden muž reagoval na Kirillova prohlášení na Twitteru fotkou, na které nejvyšší hlava Ruské ortodoxní církve pózuje před selfie tyčí. Přidal k tomu komentář: "Usmívej se, vyletí Antikrist."

Video: Putin na půlnoční mši v Petrohradu

Ruský prezident Vladimir Putin zašel na půlnoční mši do petrohradské katedrály, kde ho pokřtili. Ortodoxní křesťané v těchto dnechslaví Vánoce. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 31 minutami

Obětí neštěstí v Lenoře byl starší muž, ukázala genetická expertiza

Obětí požáru a výbuchu bytového domu v Lenoře ze začátku října byl třiapadesátiletý muž, jeden z obyvatel domu. Jeho totožnost potvrdila genetická expertiza. Příčiny výbuchu a požáru dosud nebyly stanoveny.Při neštěstí bylo dalších devět lidí zraněno, z toho dva těžce, a 19 lidí z vedlejších bytových domů muselo na čas opustit své domovy.

Dům vybuchl a shořel v Lenoře 3. října. Podle místních způsobil tragédii právě muž, který tam zahynul a na kterého si údajně sousedé z domu dlouhodobě stěžovali.

"Další nové podrobnosti nejsou, nadále na vyšetřování pracujeme a jihočeští kriminalisté se případem nadále intenzivně zabývají," řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Další zprávy