Ruský patriarcha varuje před chytrými telefony. Dláždí cestu Antikristu, tvrdí Kirill

Magazín Magazín
9. 1. 2019 18:05
Vrchní představitel Ruské pravoslavné církve, patriarcha Kirill, varoval před závislostí lidí na moderních technologiích a smartphonech. Podle něj usnadňují příchod Antikrista. Lidé si z jeho prohlášení dělají na sociálních sítích legraci, kritici ale upozorňují, že jen nahrává cenzuře, kterou prosazuje Vladimir Putin.
Patriarcha Kirill.
Patriarcha Kirill. | Foto: ČTK

Patriarcha Kirill, vlastním jménem Vladimir Michajlovič Gunďajev, v ruské státní televizi varoval majitele smartphonů před jejich užíváním. Podle něj totiž reprezentují "možnost, jak získat celosvětovou kontrolu nad lidstvem", citoval jej britský server BBC. Dodal, že moderní technologie také dláždí cestu Antikristu. 

"Antikrist je osoba, jež bude v čele internetu kontrolovat celé lidské pokolení," dodal Kirill. Zatímco Rusové si z něj na sociálních sítích dělají legraci, kritici varují, že vrchní představitel Ruské pravoslavné církve jde na ruku stávajícímu režimu.

Hlava Ruské ortodoxní církve je totiž blízká prezidentovi Vladimiru Putinovi. "V Rusku cenzurují mezinárodní internet, aby z něj nevylezl Antikrist," reagoval poznámkou jeden z ruských uživatelů Twitteru. 

Patriarcha pro kanál Russia-1 také uvedl, že informace, které smartphony ukazují, budou jednoho dne zneužity proti jejich uživatelům. "Dokážete si představit, jaká moc bude koncentrována v rukou těch, kdo získají přehled o tom, co všechno se ve světě děje? Takováto kontrola z jednoho místa je zlým znamením příchodu Antikrista," dodal Kirill. 

Církevní představitel sdělil, že není proti technologickému pokroku, ale spíše "rozvoji systému, jehož cílem je kontrolovat identitu lidí". 

Jeden muž reagoval na Kirillova prohlášení na Twitteru fotkou, na které nejvyšší hlava Ruské ortodoxní církve pózuje před selfie tyčí. Přidal k tomu komentář: "Usmívej se, vyletí Antikrist."

Video: Putin na půlnoční mši v Petrohradu

Ruský prezident Vladimir Putin zašel na půlnoční mši do petrohradské katedrály, kde ho pokřtili. Ortodoxní křesťané v těchto dnechslaví Vánoce. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 49 minutami

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Volný má zaplatit pokutu za lednovou potyčku na plénu, potvrdila sněmovna

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Volný blok) má zaplatit pokutu, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor kvůli lednové potyčce přímo na plénu. Postih v úterý potvrdila sněmovna hlasy 89 ze 105 přítomných členů, poslancovo odvolání tak odmítla. Volný má uhradit podle verdiktu výboru z poloviny února jeden měsíční poslanecký plat, tedy zhruba 90 800 korun.

Volný uvedl, že disciplinární řízení proti němu bylo politicky motivované a nezákonné. Sněmovnu nařkl z toho, že poruší zákon, pokud odvolání odmítne. Nezařazený poslanec přečetl na plénu zdůvodnění odvolání, jak je zpracovala jeho právní zástupkyně. Volného návrh, aby sněmovna konstatovala nulitu rozhodnutí imunitního výboru, dolní komora odmítla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy