Rus nechtěl platit dluhy, proto si měnil identitu. Jmenoval se i Trump

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 9. 2017 20:09
Na podvodníka přišli policisté během běžné silniční kontroly. Jméno na řidičském průkazu totiž nekorespondovalo s tím na občance. Muž údajně dluží 1,5 milionu rublů na půjčkách a pokutách.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Jistý obyvatel ruského města Perm ve snaze vyhnout se splácení velkého dluhu osmkrát změnil jméno. Napsala to agentura Interfax s odvoláním na soudní dokumenty. Muž, který dlužil na půjčkách a pokutách 1,5 milionu rublů, v přepočtu zhruba 565 tisíc korun, se prý jednu dobu jmenoval i Trump.

Podvod odhalili dopravní policisté, když při běžné silniční kontrole zastavili podvodníkův luxusní automobil. Když zjistili, že jméno na řidičském průkazu neodpovídá jménu na průkazu občanském, začali pátrat po majitelově minulosti.

Ukázalo se, že muž má doma několik osobních i řidičských průkazů, které si opatřil předstíráním ztráty nebo změnou příjmení. Auto mu policisté zabavili a pachatel teď s věřiteli dojednává splátkový kalendář, uvedl Interfax.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Starostové shánějí podpisy pro mimořádnou schůzi k suchu. Je zbytečná, tvrdí Brabec

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) sbírá podpisy na svolání mimořádné schůze Sněmovny k otázce sucha a nakládání s vodou, řekl šéf sněmovního klubu Jan Farský. Na schůzi, které podle něj už přislíbili podporu Piráti, by se měly přednostně probrat vládní i opoziční návrhy, které mají boj proti suchu podpořit. Také předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová dnes řekla, že její strana schůzi podpoří.

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) svolání schůze považuje za zbytné, o otázce sucha se podle něj může diskutovat i při debatě například o vodním zákoně.

Farský uvedl, že téma sucha bylo v poslední době odsunuto do pozadí kvůli epidemii koronaviru, ale problém zůstává. "Bohužel vláda k suchu víc mluví, než dělá," řekl. Na programu mimořádné schůze k suchu by podle STAN mělo být osm předpisů, které sucho nějakým způsobem řeší. Jde o vládní zákon, několik předpisů STAN, ale i návrh KSČM, uvedl Farský.

Další zprávy