Rozloučením s tetou farmář dojímá svět. Nahnal ovečky do tvaru srdce

Magazín Magazín
27. 8. 2021 11:00
Australský farmář Ben Jackson se nemohl kvůli přísným pandemickým restrikcím rozloučit se svou tetou, která prohrála boj s rakovinou. Rozhodl se jí proto vzdát hold na vlastní pastvině, kde vysypal krmivo pro ovce ve tvaru srdce. Když se stádo ke žrádlu seběhlo, vytvořilo živý obrazec.
Rozloučením s tetou farmář dojímá svět. Nahnal ovečky do tvaru srdce | Video: Facebook/Benjamin Jackson

Když Jacksonova teta po dvou letech prohrávala boj s rakovinou, dělilo je od sebe 400 kilometrů a hranice australských států Nový Jižní Wales a Queensland. Kvůli přísným restrikcím nemohl farmář dorazit na její pohřeb ve městě Brisbane.

"Nebyla možnost ji navštívit, pozdravit, nebo se dostavit na pohřeb," řekl farmář pro web BBC. "Cítil jsem se proto bezmocný a bezradný, nevěděl jsem, co si počít," přiznal. 

Protože se ale chystal nakrmit své ovce, napadlo ho udělat na pastvině z krmiva obrovské srdce tak, aby se na něj stádo, až jej vypustí, seběhlo a vytvořilo velký živý obrazec. Několikrát rozsypal krmení do nerovnoměrného tvaru, ale po několika úpravách se mu vydařilo srdce, které nechal ovce sežrat. 

Celou scénu natočil na dron a video rozeslal před pohřbem svým příbuzným. Rodina video na pohřbu pustila a jako podkres zvolila oblíbenou skladbu zesnulé Bridge over Troubled Water dua Simon & Garfunkel. 

Jackson vytvořil v uplynulých letech několik dalších "ovčích uměleckých děl" a jeho teta ho v tom velmi podporovala. Naposledy ho prý na farmě navštívila letos v květnu, ještě předtím, než byly v Austrálii zavedeny přísné restrikce. 

Video pro farmářovu tetu se ve velkém sdílí na sociálních sítích a dostalo se dokonce na několik australských televizních stanic. "Byla by moc pyšná, kdyby viděla, kolika lidem vykouzlilo úsměv na tváři srdce, které jsem pro ni udělal," myslí si. 

Mohlo by vás zajímat: Trval na rozloučení s manželkou umírající na covid. Tři týdny po jejím odchodu sám zemřel

Trval na rozloučení s manželkou, umírající na koronavirus. Tři týdny po jejím odchodu sám zemřel | Video: Julie Cooper
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy