Letní průvodce Rakouskem. Kam vyrazit na túry, kolo i za dobrým jídlem

Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
9. 7. 2021 11:55
Letní dovolená v Rakousku se dá strávit nejrůznějšími způsoby, jsou zde stovky značených turistických cest, tisíce kilometrů pro horská kola i elektrokola a na své si přijdou jak začátečníci, tak nároční sportovci. Koupat se lze v desítkách čistých jezer, kolem kterých rovněž vedou klidné rodinné vycházky. Podívejte se, kam vyrazit.

Schladming-Dachstein

Region Schladming-Dachstein je zasvěcený hlavně horám a turistice. Od Schladmingu až po oblast Grimming-Donnersbachtal je přes 1000 kilometrů značených cest, které vedou kolem tří stovek jezer, 26 ferrat, stovky vodopádů i řady vodních pramenů. I proto se tomuto rakouskému regionu přezdívá údolí tisíce pramenů.

 • Ráj ferrat Schladming-Dachstein komerční článek
 • Jezero s odrazem Dachsteinu nebo rokle s burácející vodoukomerční článek
 • Kitzbühel

  Kitzbühelské Alpy nabízejí přes 1000 kilometrů cyklostezek a značených cest pro horská kola, turisté si tu vyberou z 2500 tras, které vedou jak po hřebenech, tak kolem řady jezer i koupališť. Mezi nejvyhledávanější turistické atrakce patří trasa KAT Walk – 106 kilometrů vede rozmanitým terénem a trvá několik dnů.

 • Rakouský Kitzbühel láká golfisty z celého světa komerční článek
 • Tipy na nejlepší túry a výhledy v rakouském Kitzbühelukomerční článek
 • Achensee

  Největší jezero Tyrolska se rozprostírá mezi pásy hor Rofan a Karwendel a je oblíbenou destinací pro aktivní rodiny i náročnější sportovce. Seznam činností, které se tu dají během léta provozovat, je totiž velmi bohatý – turistika, horská kola, lezení, surfování, plachtění, koupání a samozřejmě i opalování na některé z pláží u jezera. Je tu 500 kilometrů značených a udržovaných tras, stovky kilometrů cyklostezek i autentické salaše, kde vaří tyrolské speciality.

 • Ze dna až na vrchol aneb Co vše nabízí Achensee sportovním nadšencůmkomerční článek
 • Místo moře k jezeru. Achensee je krásné místo k toulání se i adrenalinovému bláznění
 • Kufsteinerland

  Prázdninová oblast se nachází na severovýchodě Tyrolska, kde nabízí 800 kilometrů nenáročných stezek přímo na úpatí pohoří Kaisergebirge. Díky mírnému terénu si je užijí zejména turisté hledající klidné vycházky. Oblast je vhodná i pro pohodovou cyklistiku, je tu přes 220 kilometrů cyklotras i speciální trasy pro elektrokola. Osvěžit se dá v jednom z mnoha jezer nebo v Bananensee, vůbec prvním biotopu na koupání v Tyrolsku.

 • Horské pastviny i průzračná jezera. Prozkoumejte tyrolský Kufstein na elektrokole
 • Banánové i tajemné s černými odstíny vodní hladiny - jezera v Kufsteinerlandukomerční článek
 • Salzburg

  Baroknímu městu na řece Salzach a rodišti Wolfganga Amadea Mozarta se přezdívá Řím severu, protože se na jeho unikátní architektuře podíleli i italští stavitelé. Na své si tu přijdou zejména milovníci historie, památek, kultury a gastronomie. Ve městě sídlí řada malých pivovarů včetně toho nejstaršího, jehož činnost sahá až do 15. století. Řeka Salzach nabízí během letních měsíců ideální místo k procházce, odpočinku i pikniku.

 • Kvíz: Salcburk není jenom Mozart a pevnost. Co víte o slavném rakouském městě?
 • Od muže na zlaté kouli či za vídeňským řízkemkomerční článek
 • St. Johann v Salcbursku

  Idylická alpská vesnička je díky své centrální poloze perfektním výchozím bodem pro výlety po Salcbursku. St. Johann se nachází asi 60 kilometrů od německých hranic a nabízí vyžití jak pro vášnivé vysokohorské turisty, tak pro rodiny s dětmi. Velmi oblíbený je například zážitkový park Geisterberg neboli Hora duchů, který se nachází v nadmořské výšce 1750 metrů (dá se sem dostat i lanovkou).

 • Legendární Lichtenštejnská soutěska je už přes rok znovuzpřístupněná veřejnostikomerční článek
 • Léto v St. Johann v Salcburskukomerční článek
 • Štýrsko

  Štýrsko je nejlesnatější a nejvodnatější spolková země Rakouska. Krajina tu je opravdu rozmanitá – mírné kopečky jsou osázeny vinicemi, husté lesy střídají horská jezera a kolem toho všeho vedou stovky turistických tras a cyklistických stezek. Jednou z nejoblíbenějších turistických cest je stezka Od ledovce k vínu vedoucí od Dachstein Gletscher až do vinařské oblasti na jihu Štýrska. Platí, že na každé túře objevíte něco nového, ať už horskou chatu s místní gastronomií nebo jezero na koupání.

 • Na stovky kilometrů dlouhé štýrské trase „Od ledovce k vínu“ je všekomerční článek
 • Jezero, ze kterého se dá pít, nebo polévka se sýrovými knedlíčkykomerční článek
 • Gasteinertal

  Údolí Gasteinertal nabízí velmi netradiční mix přírody, luxusu, odpočinku i poznání. Romantický venkov v podobě střediska Dorfgastein je střediskem sportu a jen tady je přes 115 kilometrů turistických tras. Bad Hofgastein je blahodárným centrem s léčivými termálními vodami a luxusní Bad Gastein zase ohromuje budovami z období Belle Époque. Kromě turistiky a cyklistiky tu lze zažít i brunch v lese, navštívit řadu místních pivovarů či destilérku nebo si zacvičit jógu pod vodopády.

 • Grilovačka na dvoutisícovce i palírna šnapsu. Rakouský Gastein je rájem gastronomie
 • Termální lázně i lesní terapie. Gastein slibuje relax mezi horskými vrcholykomerční článek
 • Upozornění: Turisté cestující do Rakouska se musí prokázat čerstvým testem nebo potvrzením o očkování či prodělání nemoci covid-19. Podrobnější informace o cestování do Rakouska najdete na této webové stránce.  

   

  Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

  Právě se děje

  před 16 minutami

  Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

  Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

  Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

  Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

  Další zprávy