Rowlingová se omluvila postiženému chlapci, na Donalda Trumpa s omluvami zapomněla

Reuters Reuters
1. 8. 2017 16:03
Autorka slavné ságy o Harrym Potterovi J. K. Rowlingová se omluvila rodině malého chlapce upoutaného na invalidní vozík za tweety, ve kterých psala, že americký prezident Donald Trump hocha ignoroval. Mělo se to stát při jednom z Trumpových setkání s veřejností, nebyla to však pravda.
J. K. Rowlingová při představování nové webové stránky Pottermore.
J. K. Rowlingová při představování nové webové stránky Pottermore. | Foto: Reuters

Rowlingová ve svých tweetech označila Trumpa za "narcistické monstrum". Přiměl ji k tomu záznam tiskové konference o zdravotní péči, který působil dojmem, že americký prezident při odchodu z akce ignoroval napřaženou ruku tříletého chlapce na invalidním vozíku. 

Jiné záběry ze začátku konference však ukázaly, že Trump se u chlapce zastavil a krátce s ním hovořil ještě předtím, než na tiskové konferenci vystoupil.

Rowlingová konstatovala, že to, co viděla, nebylo přesným odrazem reality. Do vysvětlujícího tweetu napsala: "Do záběrů, které jsem viděla, jsem zcela zřetelně promítla vlastní citlivost k tomu, když někdo přehlíží postižené lidi."

Spisovatelčina omluva byla určena chlapci a jeho rodině, o Trumpovi se Rowlingová nezmínila. Autorka, která má na Twitteru přes 11 milionů fanoušků, je ke Trumpovi a jeho administrativě často velmi kritická. 

Omluva přišla poté, co byla J. K. Rowlingová za tweet o "narcistickém monstru" několik dní silně kritizována Trumpovými příznivci.

 

Právě se děje

Další zprávy