Romantická Paříž je nejnavštěvovanějším městem světa

Adam Pešek
11. 6. 2011 8:30
Nejnavštěvovanější město světa Paříž nabízí úchvatné památky a neopakovatelnou atmosféru
Paříž
Paříž | Foto: Isifa/Thinkstock

Paříž většina lidí považuje za jedno z nejromantičtějších měst světa. Turisté do francouzské metropole míří právě za neopakovatelnou atmosférou. Ročně se jejich počet blíží 42 milionům a Paříž si drží prvenství mezi nejnavštěvovanějšími městy světa. V centru tak bývá více turistů než Pařížanů, ale vzhledem k množství památek  je to pochopitelné.

Hlavní město Francie se pyšní hned 3 800 monumenty důležitými ať už z historického či architektonického hlediska. Všechny je pochopitelně navštívit nestihnete, nicméně alespoň ty nejznámější by vám uniknout neměly.

Nejvíce fotografovaným objektem je samozřejmně Eiffelova věž, která společně s galerií Louvre, zámkem ve Versailles a Vítězným obloukem tvoří v podstatě turistickou povinnost. Vynechat byste neměli ani uměleckou čtvrť Montmartre kolem baziliky Sacré-Couer, luxusní obchody na bulváru Champs Elysées nebo katedrálu Notre Dame. Dále se můžete zajít podívat na repliku Sochy svobody, palác Conciergerie, komplexy budov Invalidovny či Justičního paláce.

Paříž
Paříž | Foto: Isifa/Thinkstock

Supermoderní čtvrť La Defense ohromuje svými mrakodrapy a moderní stavbou ve tvaru Vítězného oblouku, původní čtvrti Marais dominuje Vogézské náměstí s jezdeckým pomníkem Ludvíka XIII., v Montparnasse můžete vstoupit do pařížských katakomb, v Latinské čtvrti zase naleznete jednu z nejstarších a nejvyhlášenějších univerzit světa Sorbonnu.

Paříž
Paříž | Foto: Isifa/Thinkstock

Budete-li se ve všech navštívených památkách už ztrácet, můžete se odebrat k odpočinku na klidnou lesní procházku. Na výběr máte z Vincennského lesa na východě a Bolouňského na západě. Nečekejte ale hluboké lesy, jde spíš o lesíky či lesoparky. 

Paříž
Paříž | Foto: Isifa/Thinkstock

Nedaleko metropole pak stojí první evropský Disneyland. Místní ho sice příliš v lásce nemají, pohádková krajina nicméně táhne i přes své poměrně vysoké vstupné a přemrštěné ceny v areálu. Lístek pro dospělého vyjde v přepočtu na 1 500 Kč, pro dítě o něco levněji na 1 300 Kč.

Vzhledem ke vzdálenosti podstatně levněji vychází autobusové zájezdy. Několikadenní poznávací začínají už na ceně kolem 2 000 Kč, nechcete-li ale zůstat u povrchního poznání Paříže, budete třeba o něco delšího pobytu. Cena za týdenní dovolenou začíná někde na šesti tisících korun.


 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy