Romantická Paříž je nejnavštěvovanějším městem světa

Adam Pešek
11. 6. 2011 8:30
Nejnavštěvovanější město světa Paříž nabízí úchvatné památky a neopakovatelnou atmosféru
Paříž
Paříž | Foto: Isifa/Thinkstock

Paříž většina lidí považuje za jedno z nejromantičtějších měst světa. Turisté do francouzské metropole míří právě za neopakovatelnou atmosférou. Ročně se jejich počet blíží 42 milionům a Paříž si drží prvenství mezi nejnavštěvovanějšími městy světa. V centru tak bývá více turistů než Pařížanů, ale vzhledem k množství památek  je to pochopitelné.

Hlavní město Francie se pyšní hned 3 800 monumenty důležitými ať už z historického či architektonického hlediska. Všechny je pochopitelně navštívit nestihnete, nicméně alespoň ty nejznámější by vám uniknout neměly.

Nejvíce fotografovaným objektem je samozřejmně Eiffelova věž, která společně s galerií Louvre, zámkem ve Versailles a Vítězným obloukem tvoří v podstatě turistickou povinnost. Vynechat byste neměli ani uměleckou čtvrť Montmartre kolem baziliky Sacré-Couer, luxusní obchody na bulváru Champs Elysées nebo katedrálu Notre Dame. Dále se můžete zajít podívat na repliku Sochy svobody, palác Conciergerie, komplexy budov Invalidovny či Justičního paláce.

Paříž
Paříž | Foto: Isifa/Thinkstock

Supermoderní čtvrť La Defense ohromuje svými mrakodrapy a moderní stavbou ve tvaru Vítězného oblouku, původní čtvrti Marais dominuje Vogézské náměstí s jezdeckým pomníkem Ludvíka XIII., v Montparnasse můžete vstoupit do pařížských katakomb, v Latinské čtvrti zase naleznete jednu z nejstarších a nejvyhlášenějších univerzit světa Sorbonnu.

Paříž
Paříž | Foto: Isifa/Thinkstock

Budete-li se ve všech navštívených památkách už ztrácet, můžete se odebrat k odpočinku na klidnou lesní procházku. Na výběr máte z Vincennského lesa na východě a Bolouňského na západě. Nečekejte ale hluboké lesy, jde spíš o lesíky či lesoparky. 

Paříž
Paříž | Foto: Isifa/Thinkstock

Nedaleko metropole pak stojí první evropský Disneyland. Místní ho sice příliš v lásce nemají, pohádková krajina nicméně táhne i přes své poměrně vysoké vstupné a přemrštěné ceny v areálu. Lístek pro dospělého vyjde v přepočtu na 1 500 Kč, pro dítě o něco levněji na 1 300 Kč.

Vzhledem ke vzdálenosti podstatně levněji vychází autobusové zájezdy. Několikadenní poznávací začínají už na ceně kolem 2 000 Kč, nechcete-li ale zůstat u povrchního poznání Paříže, budete třeba o něco delšího pobytu. Cena za týdenní dovolenou začíná někde na šesti tisících korun.


 

Právě se děje

Další zprávy