Rodina splní přání zemřelého DJ Loutky, vydraží jeho desky a peníze dá onkologii

ČTK Magazín ČTK, Magazín
28. 7. 2022 15:43
Rodina a přátelé zesnulého DJ Loutky vydraží jeho 1400 vinylů. Výtěžek poputuje na dětskou onkologii i organizaci mladých pacientek s rakovinou prsu. DJ Loutka, vlastním jménem Michal Maudr, který v 90. letech minulého století stál u počátků tehdy vznikající české elektronické hudební scény, zemřel před čtyřmi lety jedenapadesátiletý.
Foto: ČTK

V dopise na rozloučenou, nalezeném až po dvou letech, si přál vydražit sbírku svých vinylů. Charitativní online aukce pro veřejnost potrvá do 18. srpna. 

"Jako bonus se rodina rozhodla přidat i Michalova sluchátka a dýdžejský kufr, který obsahuje selekci 43 vinylů vybraných na jeho poslední hraní, které se už nikdy neuskutečnilo. Tyto předměty původně neměly spadat do aukce, nýbrž byly předmětem dědictví. V zájmu zachování ucelené sbírky se desky nebudou dražit jednotlivě," uvedla Maudrova sestra Nikola Skondrojani.

Celou vydraženou částku rozdělí mezi Nadační fond dětské onkologie Krtek a organizaci mladých pacientek s rakovinou prsu Bellis, ve které se právě Skondrojani téměř deset let angažuje.

Snímek z pohřbu DJ Loutky.
Snímek z pohřbu DJ Loutky. | Foto: ČTK

Maudr si vzal život 18. srpna 2018. Bylo mu 51 let. Poslední rozloučení, které se v Praze uskutečnilo 29. srpna, přilákalo různé osobnosti. Mezi nimi byl například bývalý fotbalista Tomáš Řepka, punker Petr Hošek, dramaturg festivalu Hrady CZ Viktor Souček nebo raper a výtvarník Vladimir 518.

DJ Loutka výrazně přispěl k rozvoji elektronické hudby v Česku. Po revoluci začínal ve slavném klubu Bunkr, později vystupoval ve Futuru a Roxy, kde organizoval klubové noci Shake. Byl jedním ze zakladatelů pořadatelské houseové agentury Roxydust.

Sestavil kompilaci Housebox 1 pro vydavatelství Nextera a hrál také významnou roli v prvním českém houseovém uskupení nazvaném ToMaMiv. Společně s DJ Trávou je DJ Loutka považován za nejznámějšího protagonistu české houseové scény. "Byl to DJ lidu, takový Karel Gott," vzpomínal na zesnulého jeho kolega DJ Pavel Bidlo, který si Loutkův odchod vysvětluje jako "zkrat".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka

Fotbalista Ondřej Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka. Pětadvacetiletý útočník podepsal s týmem z Uherského Hradiště tříletou smlouvu. Úřadující vítěz domácího poháru o tom informoval na klubovém webu.

"V hledáčku jsme Ondřeje měli již delší dobu, a když se teď naskytla příležitost přestup zrealizovat, tak jsme pro to udělali maximum. Jsem rád, že jsme se dohodli. Je to šikovný hráč, který nám může hodně pomoct," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Bývalý mládežnický reprezentant v minulosti vedle Plzně nastupoval i za Jablonec, nizozemský Alkmaar nebo České Budějovice. V české lize odehrál 128 zápasů s 22 vstřelenými brankami.

"Slovácko se poslední tři sezony drží na špici ligy. Věřím, že týmu pomohu jak v ligové soutěži, tak i právě v boji o pohárovou Evropu. Jsem rád, že Slovácko projevilo o můj příchod zájem a rychle jsme se domluvili," řekl Mihálik.

Další zprávy