Rodiče se nechali oddat na synově pohřbu

Report
8. 9. 2009 20:00
Buffalo - Neobvyklým způsobem se rodiče rozhodli vypořádat s tragickou smrtí svého syna. Na jeho pohřbu se vzali.

Amilcar Hill a Rahwa Ghirmatizionová vysvětlili poněkud morbidní rozhodnutí podle agentury AP tím, že si sedmiletý Asa jejich sňatek přál.

Chlapec zemřel na následky zranění, která utrpěl v autě svého dědečka při řetězové dopravní nehodě na západě státu New York.

Na Asův pohřeb dorazily tisíce truchlících. Řada z nich byla překvapena tím, že kromě černých barev vidí kolem sebe i svatební květiny.

Pár tedy musel trpělivě vysvětlovat, že šlo o synovo přání.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. V pátek to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.

Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. V posledních týdnech se pak zdálo, že globální krize vyvolaná šířením koronaviru Sofii přiměje plán odsunout až na příští rok.

Borisov ale dnes vysvětlil, že se jeho vláda rozhodla po konzultacích se šéfkou Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeovou a s vysoce postavenými úředníky ECB přípravy naopak urychlit. Dodal také, že je přesvědčen, že jak jeho země, tak Chorvatsko do eurozóny přijaty budou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy