Rocková legenda Elton John a jeho partner se stali otci

Zahraničí Zahraničí
28. 12. 2010 10:38
Na Vánoce jim náhradní matka porodila syna

Los Angeles - Zpěvák Elton John a jeho partner David Furnish se stali novopečenými rodiči. Na Vánoce se jim v Kalifornii narodil syn Zachary Jackson Levon Furnish-John.

Agentura Reuters uvedla, že dítě porodila náhradní matka. Podrobnosti o tom, jak bylo náhradní rodičovství zařízeno, nehodlá třiašedesátiletý zpěvák prozradit.

Chlapec, který vážil při narození 3,6 kilogramu a těší se dobrému zdraví, je prvním potomkem britské rockové hvězdy a kanadského filmaře Davida Furnishe, kteří spolu žijí od začátku 90. let a v roce 2005 spolu uzavřeli civilní sňatek.

"Jsme zahlceni štěstím a radostí v tomto mimořádném okamžiku," citoval slavný pár americký list US Weekly. "Zachary je zdravý a daří se mu velmi dobře a my jsme nesmírně pyšní a šťastní rodiče."

Pár se snažil v loňském roce o adopci ukrajinského sirotka nakaženého virem HIV, ale kvůli vládnímu nařízení k ní nakonec nedošlo.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy