Santo, dones munici. Republikán se vyfotil s ozbrojenou rodinou před vánočním stromem

Magazín ČTK Magazín, ČTK
5. 12. 2021 20:17
Pobouření vyvolal americký republikánský zákonodárce Thomas Massie, když v sobotu na twitteru zveřejnil fotku sebe a své po zuby ozbrojené rodiny před vánočním stromkem. Učinil tak jen několik dní poté, co 15letý Ethan Crumbley zastřelil čtyři spolužáky na střední škole v americkém státě Michigan.
Foto: Thomas Massie/Twitter

"Veselé Vánoce! PS. Santo, prosím, dones munici," napsal padesátiletý politik z Kentucky pod fotku, na níž on i šest i dalších lidí drží automatické a poloautomatické zbraně. Všichni - včetně několika velmi mladistvě vyhlížejících osob - se přitom zeširoka usmívají.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. "No teda, jaké načasování! Poté, co byly zastřeleny čtyři děti. Celá rodina vystrašených, slabých loserů. Vůbec se nestydíte?" dotazoval se na twitteru uživatel Sebastian Roché. "Po zuby ozbrojení věřící lidé. Z toho v dějinách nikdy nevzešlo nic špatného, že?" tázal se zase uživatel Luis Di Vasca. Další lidé pak Massiemu sdíleli fotky svých blízkých, kteří při podobných útocích, jako byl ten v Michiganu, přišli o život.

Řada uživatelů twitteru ale Massieho také obhajuje, tvrdí, že fotka nemá se školním útokem nic společného a zdůrazňuje důležitost právo nosit zbraň, které je zakotvené i v americké ústavě. Do dnešního večera příspěvek politika získal 69 tisíc lajků. 

O desítky tisíc lajků víc má nicméně reakce na toto bizarní vánoční foto, v níž uživatel jménem Fred Guttenberg píše, že když u ž se tu sdílí rodinné fotky, tak také dvě zveřejní. "Jedna je poslední fotka, na níž  jsem kdy Jaime zachytil, druhá ukazuje místo, kde je pohřbena kvůli střelbě na škole v Parklandu," píše a připomíná Massiemu: "Školní střelec z Michiganu a jeho rodina se fotili podobně jako vy."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Curry v poslední vteřině zařídil výhru Golden State

Basketbalista Stephen Curry zařídil Golden State v NBA vítězství nad Houstonem 105:103, když v poslední vteřině trefil svou první vítěznou střelu s klaksonem v kariéře. Celkem nasbíral 22 bodů a 12 asistencí a byl tak nejlepším hráčem zápasu.

Naopak Philadelphia těsně prohrála 101:102 s Los Angeles Clippers, když jí nestačilo ani 40 bodů Joela Embiida. Zářil také James Harden, který triple doublem za 37 bodů, 10 doskoků a 11 asistencí dovedl Brooklyn k výhře nad San Antoniem 117:102. Ja Morant zase 38 body pomohl Memphisu vyhrát bitvu s Denverem 122:118.

NBA:

Atlanta - Miami 110:108, Boston - Portland 105:109, Charlotte - Oklahoma City 121:98, Denver - Memphis 118:122, Golden State - Houston 105:103, Milwaukee - Chicago 94:90, Orlando - LA Lakers 105:116, Philadelphia - LA Clippers 101:102, San Antonio - Brooklyn 102:117, Utah - Detroit 111:101, Washington - Toronto 105:109.

Další zprávy