Rekordman ušel 30 kilometrů po rozbitém skle

Kristina Winklerová
25. 8. 2009 18:34
Leeds - Šestapadesátiletému Angličanovi se podařilo ve prospěch charitativní organizace zlomit netradiční světový rekord - bosýma nohama ušel po střepech celkem třicet kilometrů.
Amatér by při podobném pokusu nemusel dopadnout dobře. Ilustrační foto
Amatér by při podobném pokusu nemusel dopadnout dobře. Ilustrační foto | Foto: Reuters

Nigel Jardine chodil stále dokola po osmiúhelníku vytvořeném z rozbitého skla. Každou hodinu urazil zhruba 1060 metrů.

Podařilo se mu tak překonat předchozí rekord, který podle deníku Daily Telegraph spočíval v 960 metrech za hodinu.

Muž, který je povoláním sportovní trenér a odborník na motivační techniky, pokračoval v chůzi celkem dvacet sedm a půl hodiny, než ušel vzdálenost rovnající se třiceti kilometrům.

Ke svému pokusu si Jardine vybral restauraci Bageecha v Horsforthu. Chůzi po střepech tak přihlíželi také návštěvníci podniku.

"Mám ve zvyku chodit po rozbitém skle, ale předpokládám, že lidé v restauraci nebyli zvyklí na to, aby se během jídla koukali na někoho, kdo to dělá," svěřil se.

Na pomoc týraným dětem

Odvážlivec měl každou hodinu povolenou pětiminutovou přestávku, aby se mohl napít, odskočit si na toaletu anebo si na chvíli lehnout.

Svým činem se snažil pomoci známé charitativní organizaci Action for Children, která se zaměřuje na pomoc dětem. Podle svých slov Jardine cítí k organizaci silné pouto, protože jako malý byl ve škole i doma fyzicky a psychicky týrán.

Cesta po střepech tak měla mimo jiné symbolizovat reakci dítěte, které je vystaveno násilí - našlapovat opatrně, snažit se vyhnout bolesti, nechtít se zranit.

Lidé byli v šoku

Hena Khatunová, manažerka restaurace, kterou si Jardine zvolil k uskutečnění svého snu, neměla nejmenší problém poskytnout mu odpovídající podmínky.

"Nigel je naším stálým zákazníkem a věděli jsme, že rád dělá věci jako chození po skle nebo ohni. Zapojili jsme se, protože nás požádal, jestli bychom mu mohli dát prostor k pokusu překonat světový rekord. Nadšeně jsme souhlasili, protože mu věříme. Je dobrý v tom, co dělá," uvedla.

"Máme velkou místnost s kapacitou zhruba devadesát míst, takže jsme mu uvolnili jednu její část a naši zákazníci používali druhou část. Skutečně je to neodradilo. Samozřejmě, že byli překvapení, ale potěšilo je to," dodala manažerka.


 

Právě se děje

Další zprávy