Herečka se prohlásila za první boubelku v romantické komedii. A Twitter z toho šílí

Magazín Magazín
5. 11. 2018 16:38
Australská herečka Rebel Wilsonová, která si zahrála například v americké hudební komedii Ladíme!, vzbudila svým výrokem v televizní show Ellen DeGeneresové kritiku hereckých kolegyň i filmových fanoušků. Tvrdila totiž, je první plus-size herečkou, která si zahrála v romantické komedii. Jenže lidé na sociálních sítích to vidí jinak a herečku kritizují.
Rebel Wilsonová | Video: Warner Bros. Pictures

"Jsem hrdá na to, že jsem první plnoštíhlou dívkou, která se stala hvězdou romantické komedie," představila Wilsonová trailer romantické komedie Isn't It Romantic, která bude mít premiéru příští rok.

Jenže vzápětí se na Twitteru na ni strhla vlna kritiky. Jak upozornil filmový server IndieWire, většina diskutujících Wilsonové začala připomínat, že rozhodně není první herečkou s mírnou nadváhou. 

"Mám ráda Rebel Wilsonovou, ale skutečně není první ženou s nadváhou, která si v romantickém filmu zahrála. Asi zapomněla na Queen Latifah nebo Mo'Nique," uvedla na Twitteru jedna z diskutujících. 

Další negativní reakce vyvolala následná hereččina odpověď. "Jejich filmy samozřejmě znám. Ale nemyslím si, že v době, kdy v nich hrály, se daly považovat za boubelky. A druhá věc je, jestli ty filmy jsou vůbec romantické komedie. Je to spíš taková šedá zóna," odpověděla Wilsonová na Twitteru. 

Do diskuse se kromě fanoušků romantických komedií zapojila i jedna ze zmiňovaných hereckých hvězd - Mo'Nique.

"Moje drahá kolegyně, udělejte si chvilku čas a pokuste si doplnit historii. Neshazujte naši práci nějakými technickými údaji nebo zmínkami o jakési šedé zóně. Ať se vám daří," odpověděla Mo'Nique.

Poznámku o šedé zóně kritizoval na sociální síti i filmový producent Franklin Leonard a přiložil na ilustraci obrázky z filmů. 

Na sociálních sítích zazněly i názory, které hájily Rebel Wilsonovou. Podle nich sice není úplně první boubelka, ale rozhodně je první plus size herečkou bílé pleti, která si zahrála v romantické komedii.

 

Právě se děje

Další zprávy