Herečka se prohlásila za první boubelku v romantické komedii. A Twitter z toho šílí

Magazín Magazín
5. 11. 2018 16:38
Australská herečka Rebel Wilsonová, která si zahrála například v americké hudební komedii Ladíme!, vzbudila svým výrokem v televizní show Ellen DeGeneresové kritiku hereckých kolegyň i filmových fanoušků. Tvrdila totiž, je první plus-size herečkou, která si zahrála v romantické komedii. Jenže lidé na sociálních sítích to vidí jinak a herečku kritizují.
Rebel Wilsonová | Video: Warner Bros. Pictures

"Jsem hrdá na to, že jsem první plnoštíhlou dívkou, která se stala hvězdou romantické komedie," představila Wilsonová trailer romantické komedie Isn't It Romantic, která bude mít premiéru příští rok.

Jenže vzápětí se na Twitteru na ni strhla vlna kritiky. Jak upozornil filmový server IndieWire, většina diskutujících Wilsonové začala připomínat, že rozhodně není první herečkou s mírnou nadváhou. 

"Mám ráda Rebel Wilsonovou, ale skutečně není první ženou s nadváhou, která si v romantickém filmu zahrála. Asi zapomněla na Queen Latifah nebo Mo'Nique," uvedla na Twitteru jedna z diskutujících. 

Další negativní reakce vyvolala následná hereččina odpověď. "Jejich filmy samozřejmě znám. Ale nemyslím si, že v době, kdy v nich hrály, se daly považovat za boubelky. A druhá věc je, jestli ty filmy jsou vůbec romantické komedie. Je to spíš taková šedá zóna," odpověděla Wilsonová na Twitteru. 

Do diskuse se kromě fanoušků romantických komedií zapojila i jedna ze zmiňovaných hereckých hvězd - Mo'Nique.

"Moje drahá kolegyně, udělejte si chvilku čas a pokuste si doplnit historii. Neshazujte naši práci nějakými technickými údaji nebo zmínkami o jakési šedé zóně. Ať se vám daří," odpověděla Mo'Nique.

Poznámku o šedé zóně kritizoval na sociální síti i filmový producent Franklin Leonard a přiložil na ilustraci obrázky z filmů. 

Na sociálních sítích zazněly i názory, které hájily Rebel Wilsonovou. Podle nich sice není úplně první boubelka, ale rozhodně je první plus size herečkou bílé pleti, která si zahrála v romantické komedii.

 

Právě se děje

před 18 minutami

V Katalánsku se během protestů zranilo skoro 600 lidí, čtyři přišli kvůli gumovým projektilům o oko

Protesty v Katalánsku, které vypukly minulé pondělí po vynesení verdiktu španělského nejvyššího soudu nad politiky tohoto regionu na severovýchodě Španělska, si za týden vyžádaly na 580 zraněných. Informovalo o tom v neděli večer katalánské ministerstvo zdravotnictví. Nejvyšší katalánský soud rovněž v neděli oznámil, že vůči 104 osobám bylo kvůli násilnostem při demonstracích zahájení vyšetřování, 28 z nich je ve vazbě.

Katalánská ministryně zdravotnictví Alba Vergesová v neděli uvedla, že do soboty záchranná služba v souvislosti s demonstracemi ošetřila 565 zraněných; dalších 14 osob bylo zraněno při potyčkách ze soboty na neděli. Třináct zraněných zůstává v nemocnicích. Stav jednoho policisty a jedné demonstrantky je velmi vážný a čtyři zranění přišli při střetech s policií o oko. Podle katalánských médii jim zranění oka způsobily gumové projektily.

před 30 minutami

Bolivijský prezident Morales věří, že mandát obhájil v nedělním prvním kole voleb. Volební soud ale přestal zveřejňovat výsledky sčítání

Bolivijský prezident Evo Morales, který stojí v čele země už téměř 14 let, vyhrál první kolo nedělních prezidentských voleb. Podle předběžných výsledků, které po sečtení zhruba 84 procent hlasů oznámil volební soud, ale nezískal přes padesát procent hlasů, ani nezvítězil s desetiprocentním náskokem. Pokud se tyto výsledky potvrdí, bude se 15. prosince poprvé v této zemi konat druhé kolo prezidentských voleb. Podle pozorovatelů Organizace amerických států (OAS) ale volební soud už několik hodin nezveřejňuje další sčítání výsledků.

Podle dosud zveřejněných výsledků získal Morales 45,3 procenta hlasů a jeho největší soupeř Carlos Mesa 38,2 procenta hlasů. A zatímco Mesa po zveřejnění těchto výsledků už vyzval ostatní opoziční kandidáty, aby ho podpořili ve druhém kole, Morales prohlásil, že druhé kolo nebude, protože "věří v sílu venkova". Zatím totiž nebyly sečteny všechny výsledky z venkovských oblastí, kde má nynější prezident více příznivců než Mesa.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Provoz na lince metra A byl před sedmou hodinou znovu obnoven

Vyplývá to z informací na stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy. Provoz metra na lince A mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař se brzo ráno na necelé dvě hodiny zastavil kvůli střetu soupravy s člověkem. Osoba, která spadla do kolejišti ve stanici Skalka, svým zraněním na místě podlehla, řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Cestující museli místo metra jezdit povrchovou dopravou, dopravní podnik kvůli tomu upravil trasy některých tramvají a autobusů, vyplývá z informací na jeho webu.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy