Rakušan při focení selfie zničil sochu. Muzeum a policisté jej našli díky manželce

Magazín Magazín
6. 8. 2020 17:13
Některé fotky stojí víc, než to na první pohled vypadá. Své o tom ví Rakušan, jehož focení selfie obletělo celý svět. Muž totiž při focení v Muzeu Gipsoteca Antonio Canova v italském Possagnu poškodil soše, se kterou pózoval, nejméně tři prsty. Policie jej dopadla i díky koronavirovému formuláři, který návštěvníci nově musí vyplňovat při vstupu do muzea.
Muž z Rakouska poškodil při focení selfie vzácnou sochu | Video: Reuters

Padesátiletý Rakušan poškodil dvě stě let starou sochu Pauliny Bonaparte v italském muzeu na konci července. Jeho selfie, při kterém sádrové studii Canovovy sochy zlomil nejméně tři prsty na nohách, zachytila bezpečnostní kamera. Mramorová socha Antonia Canovy stojí v římské Galerii Borghese. 

Záznam, na kterém si poškození všiml a dělá, že jej neviděl, v posledních dnech zveřejnila řada světových médií. 

Muzeu a místní policii se muže podařilo po pár dnech identifikovat a dohledat, a to díky koronavirovému formuláři, který nyní všichni návštěvníci muzea musí vyplňovat. Muž šel v doprovodu své manželky, která jej k sobě připsala.

Jakmile vyšetřovatelé ženě viníka zatelefonovali, propukla údajně v pláč a přiznala, že její manžel sochu skutečně poškodil. Rakušan svůj čin přiznal a zpytoval svědomí s tím, že udělal pitomost.

Americká CNN napsala, že podle vyšetřovatelů může být socha poškozena více, než bylo na první pohled patrné. Případná obžaloba se nyní zvažuje. 

 

Právě se děje

Další zprávy