Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Rakouský Kitzbühel láká golfisty z celého světa.

Miroslava Kohoutová
11. 6. 2021 14:01
Na konci června se v něm uskuteční golfový festival. Vůně trávy, ze které se pomalu vypařuje ranní rosa, všudypřítomné louky, pastviny a lesy a do toho výzva, začínající soustředěním nad první jamkou. Ve vzduchu je kromě vůně alpského rána i očekávaný zvuk míčku, který vytvoří pouze golfová hůl.
Kitzbühel
Kitzbühel | Foto: Copyright: Kitzbühel Tourismus

To vše se odehrává za dohledu majestátně se tyčící kulisy skalního masivu Wilder Kaiser. Přesně to lze zažít v oblíbeném lyžařském středisku Kitzbühel, které v létě láká golfové nadšence z celého světa.

Rakouský Kitzbühel má něco přes 8000 obyvatel a přitom se pyšní hned čtyřmi golfovými hřišti. Dvě z toho se nacházejí přímo ve městě, v okruhu 100 kilometrů je jich dalších třicet.  Pro tu správnou golfovou dovolenou jsou v těsné blízkosti hřišť i golfové hotely se speciální nabídkou pro milovníky tohoto sportu.

TIP pro golfisty: golfová karta Kitzbühel Golfcard umožňuje vstup na všechna čtyři golfová hřiště. Cena za tři green fee je 204 eur.

Přírodní krásy Kitzbühel lákají k pěší turistice
Přírodní krásy Kitzbühel lákají k pěší turistice | Foto: Copyright: Kitzbühel Tourismus

Při hře pozor na myší díru

V místní čtyřce čeká na golfisty 54 jamek v různém terénu a svou hru si zde užijí jak profesionálové, tak golfoví začátečníci.

První osmnáctkou je Golfclub Eichenheim, jedno z neobtížnějších hřišť v celém Rakousku. Kopcovité a svou náročností obtížné hřiště navrhl známý americký golfový architekt Kyle Phillips. Díky němu čeká na golfisty velmi esteticky rozmanitá hra mezi skalami a listnatými lesy. V členitém terénu s velkým převýšením dosahuje výškový rozdíl mezi nejnižším a nejvyšším místem 116 metrů. Celou hru doplňuje scenérie tvořená skalním masivem Wilder Kaiser a Vysokými Taurami.

Další z hřišť je Schwarzsee, 18jamkové hřiště s délkou 6104 metrů, které leží v nádherné krajině mezi Kaisergebirge a Kitzbühelskými Alpami. Hřiště začíná skoro 500metrovým pětiparem. Není sice již tak náročné jako v případě Eichenheimu, první devítka je celá po rovině, ale druhá část je již více kopcovitá. Díky náročným vodním překážkám a rozmanitému terénu bude i Schwarzsee výzvou pro nejednoho golfistu. Zvláště zabrat dá jamka číslo 16, které se přezdívá past na myši. Jedná se o třípar přes hlubokou a zarostlou rokli.

Golfový ráj v Kitzbühel (v pozadí Kitzbüheler Horn)
Golfový ráj v Kitzbühel (v pozadí Kitzbüheler Horn) | Foto: Copyright: Kitzbühel Tourismus / Michael Werlberger

Za nejlepší rakouskou devítku je pokládáno hřiště Kitzbühlského golfového klubu. Říká se mu Kaps podle zámku, kolem kterého se rozprostírá. V letech 2017, 2018 a 2019 získalo titul Nejlepší rakouské golfové hřiště. Jamky se klikatí parkem a asi největší výzvou jsou pro hráče dva ostrovní greeny. Na devítce se odpaluje míček ze střechy garáže.

Místní golfovou čtyřku uzavírá devítijamkové golfové hřiště Rasmushof, které se nachází v centru Kitzbühelu, přímo na konci slavné sjezdovky Hahnenkamm - Streif. Je to zároveň jediné golfové hřiště Rakouska složené z tříparů s vlastním ratingem. Až na poslední jamku jsou zde samé třípary. Jamky v kopcovitém terénu jsou sportovní výzvou, ale na své si zde přijdou i úplní začátečníci. 

Golf s nádechem gastronomie

S Kitzbühelem je spojený i známý golfový festival. Jeho již 18. ročník se letos uskuteční v termínu od 20. do 27. června. Na programu je celkem 11 turnajů a šest večerních akcí spojených s nabídkou prvotřídní rakouské gastronomie. Během šesti večerů představí své kulinářské umění šest oceněných rakouských šéfkuchařů a vinařů.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy