Radní zakázali psům štěkat v bytech

ČTK ČTK
4. 7. 2009 14:40
Lodž - Fantazie polských politiků zřejmě nezná hranic. Posledním rozhodnutím, které mezi Poláky vyvolalo celou škálu emocí, je zákaz štěkat v bytech.
Každé štěknutí teď přijde jeho majitele draho. Ilustrační foto
Každé štěknutí teď přijde jeho majitele draho. Ilustrační foto | Foto: Reuters

Nařízení schválili radní ve městě Lodž, které leží asi 150 kilometrů na západ od Varšavy. Majitelům psů, kteří budou rušit klid, hrozí pokuta v přepočtu až 3000 Kč.

Kuriózní zákaz mnoho obyvatel města pobavil, jiní se ale cítí pobouřeni.

Zaštěkat si smí venku

Město má zhruba 800 tisíc obyvatel, kteří vlastní tisíce čtyřnohých stvoření. Pokud se pejskové ozývali v noci, mohli nespokojení sousedé zavolat městskou stráž, nyní tak ale smí učinit i přes den.

Beztrestně si zvířata budou moci zaštěkat pouze na procházkách, uvedli radní.

"Často se stávalo, že člověk, který se vracel z noční směny, si chtěl odpočinout přes den. Ale nemohl, protože pes, kterého nechal soused doma, hlasitě štěkal," vysvětlil smysl nových předpisů mluvčí lodžské městské stráže Radoslaw Kluska.

Pejskaři protestují

Majitelé psů však označují schválené nařízení za absurdní.

"A to mě městská stráž potrestá, když pes začne štěkat na zloděje? Lidé přece mají tato čtyřnohá zvířata mimo jiné kvůli bezpečnosti," rozčiluje se na internetovém fóru Janina Gorzeńská.

Doposud strážníci v Lodži trestali majitele psů jen zřídka, například v případě, že lidé nechali v horkých dnech zvíře v automobilu.

 

Právě se děje

Další zprávy