Puma vyrazila na lov do zoo v Los Angeles, zardousila koalu

ČTK ČTK
11. 3. 2016 7:18
Útok pumy na koalu, k němuž by ve volné přírodě sotva mohlo dojít, se odehrál v losangeleské zoologické zahradě. Australského vačnatce tu podle místních ošetřovatelů zardousila severoamerická kočkovitá šelma, kterou zachytila bezpečnostní kamera při lovu v zahradě plné zvířat. Ředitel zoo John Lewis agentuře AP řekl, že tělo koaly bylo nalezeno mimo její výběh minulý týden. Při přehrávání záznamů z bezpečnostních kamer z osudné noci pracovníci zahrady objevili samce divoké pumy, kterého viní z usmrcení cizokrajného zvířete. Ošetřovatelé v reakci na nevítanou návštěvu začali na noc menší zvířata, která by se mohla stát dalším cílem predátora, zamykat do klecí, do nichž se šelma nedostane.
Puma (Ilustrační foto)
Puma (Ilustrační foto) | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 32 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy