Milion lidí plánuje vniknout do střežené Oblasti 51. Chtějí vidět mimozemšťany

Magazín Magazín
16. 7. 2019 9:06
Přes milion lidí chce hromadně vtrhnout do proslulé Oblasti 51, aby se konečně na vlastní oči přesvědčili, jestli americká vláda schovává před světem důkazy o existenci mimozemšťanů. Akce je spíše internetovým happeningem než vážně míněnou událostí, přesto o ni referují zahraniční média, která nevylučují, že zlomek lidí může vzít celou věc vážně. V pozoru je i armáda. Území o rozloze téměř 13 kilometrů čtverečních na okraji vyschlého jezera Groom Lake v americké Nevadě je totiž dlouhá léta předmětem nejrůznějších konspiračních teorií.
Jsou v Oblasti 51 opravdu mimozemšťané? (ilustrační foto)
Jsou v Oblasti 51 opravdu mimozemšťané? (ilustrační foto) | Foto: Shutterstock

Někteří lidé jsou přesvědčení, že v Oblasti 51 sídlí skladiště artefaktů spojených s UFO. Vláda ovšem jakékoli konspirační teorie odmítá a místo podle ní slouží jen jako výzkumné středisko leteckých sil.

Pravda může vyjít už brzy najevo. Více než milion uživatelů Facebooku se teď přihlásil k události s názvem "Vezmeme Oblast 51 útokem: Všechny nás zastavit nedokážou". Ta by se podle listu The Telegraph měla uskutečnit už 20. září.

"Můžeme být rychlejší než jejich střely. Pojďme se podívat na mimozemšťany," avizují organizátoři shromáždění, které má spíše podobu internetového happeningu než vážně míněné akce. Původní iniciátor, kterým je podle britského deníku populární osobnost z oblasti videoher, totiž zamýšlel celou událost jen jako vtip. Díky roky trvající fascinaci Oblastí 51 si ovšem  získala masovou podporu.

"Oblast 51 využíváme k tréningu amerických letců, a proto bych od jakýchkoli pokusů vniknout do míst, kde probíhá výcvik amerických ozbrojených složek, chtěla občany odradit," citoval deníky The Independent mluvčí amerického letectva. Všechny cedule v okolí Oblasti 51 důrazně upozorňují, že jakýkoli nezvaný host může za oplocením přijít o život. 

Přestože je celá událost míněna jako nadsázka, letectvo raději zůstane v pozoru, kdyby se někteří lidé rozhodli vzít akci vážně. 

Americká vláda začala Oblast 51 využívat v 50. letech minulého století k testování špionážního letounu U2. Až do roku 2013 však popírala, že má toto výzkumné středisko k dispozici.

Nadšení příznivců konspiračních teorií vzrostlo v roce 2017, kdy Pentagon potvrdil, že utratil 22 milionů dolarů (přes půl miliardy korun) za tajný výzkum "neobvyklých vzdušných hrozeb".

Někdejší příslušník vojenské rozvědky Luiz Elizondo deníku The Telegraph potvrdil, že viděl přísně tajnou evidenci dokládající existenci mimozemských vzdušných plavidel. "Podle mě jde o nezpochybnitelný důkaz. Nemám rád výraz UFO, ale je nadmíru zřejmé, že na zachycených materiálech nejsou lidé a musí to tím pádem být někdo jiný," uvedl Elizondo.

Video: Jsme ještě hodně daleko, říká expert na umělou inteligenci

Umělá inteligence bude počítač, se kterým budete komunikovat jako s člověkem. Čeká se na jeden objev, něco, co bude dost jiné než to, co se zkoumá teď | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy