Harvard vyměnila za chatrč. Teď bude učit na škole v Česku

jaz
28. 8. 2015 7:20
Kanaďanka opustila slibně rozjetou kariéru na Harvardu a odstěhovala se do chatky, která je přístupná jen lodí. Tvrdí, že nikdy nebyla šťastnější.
Bethany Butzer
Bethany Butzer | Foto: Facebook

Praha – Bethany Butzer žije spolu s manželem v malé chatce o 12 metrech čtverečních na ostrově v kanadském Ontariu. Kvůli klidu v přírodě opustila práci na prestižní bostonské univerzitě. Po ozdravné přestávce hodlá vyučovat v Praze. Informoval o tom National Post.

Pětatřicetiletá Bethany vystudovala na Harvardu psychologii a na lékařské fakultě pracovala na výzkumu, který měl prokázat výhody jógy pro děti a mládež. "Cítila jsem, že jsem byla na vrcholu kariéry, ale moje osobní zdraví a pohoda se hroutily. Prostě mě to neuspokojovalo. Potřebovala jsem strávit nějaký čas venku v přírodě," řekla mladá doktorandka a společně s manželem rozprodala skoro všechen svůj majetek.

Svůj byt v Bostonu opustila jen se dvěma taškami s oblečením a vydala se na ostrov poblíž Kanady sbírat borůvky a hodiny sledovat hrátky veverek. "Chtěla jsem se jen dívat na stromy, sledovat oblohu, rybařit a číst si."

"Bála jsem si vzít volno, nevěděla jsem, co si mohu dovolit, a měla jsem strach, co na mé rozhodnutí řeknou ostatní. Moje pravé já ale stále naléhalo, abych o sebe začala pečovat a strávila nějakou dobu v přírodě," napsala Bethany na svůj profil na Facebooku.

Odvaha po odstěhování z Bostonu ji, zdá se, neopustila. Na samotě v malé chatce totiž nehodlá zůstat dlouho. Relaxací daleko od civilizace tak strávila sice krásné léto, ale nyní se stěhuje za prací do České republiky. Na zdejší univerzitě bude vyučovat psychologii.

"Bez ohledu na to, zda jsem se zadlužila nebo ztratila práci, nebo že si o mně lidé myslí, že jsem šílená – stálo to za to. Jaké odvážné rozhodnutí jste v poslední době udělali vy?"

 

Právě se děje

před 45 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy