Harvard vyměnila za chatrč. Teď bude učit na škole v Česku

jaz
28. 8. 2015 7:20
Kanaďanka opustila slibně rozjetou kariéru na Harvardu a odstěhovala se do chatky, která je přístupná jen lodí. Tvrdí, že nikdy nebyla šťastnější.
Bethany Butzer
Bethany Butzer | Foto: Facebook

Praha – Bethany Butzer žije spolu s manželem v malé chatce o 12 metrech čtverečních na ostrově v kanadském Ontariu. Kvůli klidu v přírodě opustila práci na prestižní bostonské univerzitě. Po ozdravné přestávce hodlá vyučovat v Praze. Informoval o tom National Post.

Pětatřicetiletá Bethany vystudovala na Harvardu psychologii a na lékařské fakultě pracovala na výzkumu, který měl prokázat výhody jógy pro děti a mládež. "Cítila jsem, že jsem byla na vrcholu kariéry, ale moje osobní zdraví a pohoda se hroutily. Prostě mě to neuspokojovalo. Potřebovala jsem strávit nějaký čas venku v přírodě," řekla mladá doktorandka a společně s manželem rozprodala skoro všechen svůj majetek.

Svůj byt v Bostonu opustila jen se dvěma taškami s oblečením a vydala se na ostrov poblíž Kanady sbírat borůvky a hodiny sledovat hrátky veverek. "Chtěla jsem se jen dívat na stromy, sledovat oblohu, rybařit a číst si."

"Bála jsem si vzít volno, nevěděla jsem, co si mohu dovolit, a měla jsem strach, co na mé rozhodnutí řeknou ostatní. Moje pravé já ale stále naléhalo, abych o sebe začala pečovat a strávila nějakou dobu v přírodě," napsala Bethany na svůj profil na Facebooku.

Odvaha po odstěhování z Bostonu ji, zdá se, neopustila. Na samotě v malé chatce totiž nehodlá zůstat dlouho. Relaxací daleko od civilizace tak strávila sice krásné léto, ale nyní se stěhuje za prací do České republiky. Na zdejší univerzitě bude vyučovat psychologii.

"Bez ohledu na to, zda jsem se zadlužila nebo ztratila práci, nebo že si o mně lidé myslí, že jsem šílená – stálo to za to. Jaké odvážné rozhodnutí jste v poslední době udělali vy?"

 

Právě se děje

před 14 minutami

Čína kritizuje kroky Američanů kvůli Hongkongu, hrozí "protiútokem"

Rozhodnutí USA ukončit zvláštní vztah s Hongkongem a další zásahy proti Číně se podle Pekingu setkají s tvrdými protiopatřeními. Kroky, které Washington oznámil minulý týden v reakci na čínským parlamentem podpořený bezpečnostní zákon o Hongkongu, v pondělí kritizovalo čínské ministerstvo zahraničí.

"Jakákoliv prohlášení nebo kroky proti čínským zájmům se setkají s tvrdým protiútokem," uvedl mluvčí ministerstva. Zopakoval také, že žádná cizí země nemá právo zasahovat do záležitostí Hongkongu a pevninské Číny.

Čínský parlament ve čtvrtek na svém plenárním zasedání schválil přijetí nového bezpečnostního zákona pro autonomní Hongkong. Nová právní norma má umožnit potlačování teroristických a separatistických aktivit, podvratné činnosti i zahraničního vměšování. Bezpečnostní orgány Pekingu budou moci na základě normy zřídit v Hongkongu úřady, které budou dohlížet na národní bezpečnost.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Růžička bude opět hrát pod svým otcem, ze Sparty míří do Hradce

Hokejový útočník Vladimír Růžička zamířil po odchodu z týmu pražské Sparty do Hradce Králové. Bude tak opět hrát pod vedením svého otce Vladimíra, který se stal začátkem dubna hlavním vládcem střídačky Východočechů. Jednatřicetiletý Růžička uzavřel s Mountfieldem dvouletou smlouvu.

Zkušený útočník posílil ambiciózní klub krátce poté, co byl oznámen odchod jednoho z ofenzivních tahounů v minulé sezoně Matěje Chalupy. Jednadvacetiletý hráč uzavřel v NHL dvouletý kontrakt s Chicagem.

"Již delší dobu jsme sháněli kreativního centra, který by nám pomohl zlepšit přesilové hry, byl silný na puku, úspěšný na vhazování a samozřejmě uměl dát gól. To vše Vláďa splňuje. Slibujeme si od něj především zlepšení přesilových her a produktivity," uvedl pro web královéhradeckého klubu generální manažer Aleš Kmoníček.

před 51 minutami

Kladivář Hájek se blýskl nejlepším českým výkonem od roku 2016

Kladivář Patrik Hájek předvedl na víkendovém mítinku v Kolíně nejlepší český výkon za poslední čtyři roky. Jednadvacetiletý vrhač Dukly Praha zvítězil na Memoriálu Josefa Hájka hodem dlouhým 72,02 metru. Aktuální český vicemistr si zlepšil osobní rekord téměř o pět metrů a zařadil se na desáté místo v historických domácích tabulkách. Dál hodil naposledy v roce 2016 někdejší bronzový medailista z mistrovství světa Lukáš Melich (75,97).

Dnes začne atletická sezona naplno velkolepým projektem českého svazu "Spolu na startu". Závodit se bude na 173 stadionech po celé zemi. V Kladně, Plzni a právě Kolíně budou na startu reprezentanti

Další zprávy