Harvard vyměnila za chatrč. Teď bude učit na škole v Česku

jaz
28. 8. 2015 7:20
Kanaďanka opustila slibně rozjetou kariéru na Harvardu a odstěhovala se do chatky, která je přístupná jen lodí. Tvrdí, že nikdy nebyla šťastnější.
Bethany Butzer
Bethany Butzer | Foto: Facebook

Praha – Bethany Butzer žije spolu s manželem v malé chatce o 12 metrech čtverečních na ostrově v kanadském Ontariu. Kvůli klidu v přírodě opustila práci na prestižní bostonské univerzitě. Po ozdravné přestávce hodlá vyučovat v Praze. Informoval o tom National Post.

Pětatřicetiletá Bethany vystudovala na Harvardu psychologii a na lékařské fakultě pracovala na výzkumu, který měl prokázat výhody jógy pro děti a mládež. "Cítila jsem, že jsem byla na vrcholu kariéry, ale moje osobní zdraví a pohoda se hroutily. Prostě mě to neuspokojovalo. Potřebovala jsem strávit nějaký čas venku v přírodě," řekla mladá doktorandka a společně s manželem rozprodala skoro všechen svůj majetek.

Svůj byt v Bostonu opustila jen se dvěma taškami s oblečením a vydala se na ostrov poblíž Kanady sbírat borůvky a hodiny sledovat hrátky veverek. "Chtěla jsem se jen dívat na stromy, sledovat oblohu, rybařit a číst si."

"Bála jsem si vzít volno, nevěděla jsem, co si mohu dovolit, a měla jsem strach, co na mé rozhodnutí řeknou ostatní. Moje pravé já ale stále naléhalo, abych o sebe začala pečovat a strávila nějakou dobu v přírodě," napsala Bethany na svůj profil na Facebooku.

Odvaha po odstěhování z Bostonu ji, zdá se, neopustila. Na samotě v malé chatce totiž nehodlá zůstat dlouho. Relaxací daleko od civilizace tak strávila sice krásné léto, ale nyní se stěhuje za prací do České republiky. Na zdejší univerzitě bude vyučovat psychologii.

"Bez ohledu na to, zda jsem se zadlužila nebo ztratila práci, nebo že si o mně lidé myslí, že jsem šílená – stálo to za to. Jaké odvážné rozhodnutí jste v poslední době udělali vy?"

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy