Prožijte advent v Českém Krumlově. Je nezapomenutelný

Ilona Víchová
29. 11. 2012 13:49
Vánoce už jsou za dveřmi. Vydejte se do krásného města Český Krumlov a prožijte jedinečnou atmosféru.
Foto: http://www.ckrumlov.info

Nádherná předvánoční atmosféra, voňavý punč a rozsvícený zámek nad Vltavou. Tak láká Český Krumlov návštěvníky v předvánočním čase. Projděte se historickými uličkami se svařákem v ruce a lahodnými dobrotami z vánočního trhu. Český Krumlov vzal Vánoce 2012 pořádně do svých rukou a přichystal bohatý adventní program.

Advent v Českém Krumlově

Český Krumlov láká o adventní víkendy na staročeský vánoční trh s punčem a čerstvým cukrovím. Celé město se zahalí do vánoční atmosféry, která vás pohltí. O víkendu se v centru setkávají nejen místní, ale i ti, co se vydali do malebného Českého Krumlova za vánoční pohodou. Projdete se městem, které je kompletně vyzdobené do vánoční nálady. K poslechu vám z města bude znít koleda a kolem vás budou prodejci nabízet své dobroty z adventního trhu.

Foto: Aktuálně.cz

Adventní neděle

Už první adventní neděli, tedy 2. prosince se na náměstí poprvé rozsvítí vánoční stromek, který společně s vámi vkročí do období čtyř týdnů před Vánoci, do adventního času. Během toho měsíce budou návštěvníky rozveselovat koncerty, vánoční pohádky a vánoční jarmark. Ve stáncích ochutnáte čerstvé staročeské speciality, nakoupíte drobné dárky v podobě šperků nebo si doladíte vánoční výzdobu ze zakoupené vánoční dekorace.

Před druhou adventní nedělí se v Českém Krumlově zastaví Mikuláš. Ve středu 5. prosince bude Český Krumlov plný čertovských her, kdy budou vaše děti uklidňovat hodní andělé a na náměstí se přijde podívat i sám Mikuláš. Už druhou adventní neděli, 9. prosince přijede na náměstí Ježíšek se svým poštovním vozem a odveze dopisy či vánoční přání od dětí i dospělých.

Foto: http://www.ckrumlov.info/

Třetí adventní neděli se můžete těšit na společné zpívání koled, které proběhne 16. prosince na náměstí Svornosti. A kdo se nemůže dočkat, může se čtvrtou adventní neděli těšit na živý betlem a zpívání vánočních koled.

Velkolepý program

Na Štědrý den své dárky dostanou i českokrumlovští medvědi. Ze spánku se právě 24. prosince probudí, aby dostali nějakou dobrotu a popřáli všem návštěvníkům krásné svátky. Program doplní divadelní prohlídky u Seidlů nebo originální adventní fotografování. Letošní novinkou je videomapping. Uvidíte vizuální projekci na pivovarském nádvoří. Další novou akcí, která nadchne hlavně děti, je jízda historickým vláčkem mezi Budějovicemi a Krumlovem. Oslavíte tak 20. narozeniny od doby, kdy bylo město zapsané na seznam UNESCO.

Nenechte si ujít

Slavnostní rozsvěcení stromu proběhne v neděli 2. prosince. Advent zahájí českokrumlovský vikář. Na akci bude přítomen starosta města Dalibor Carda a místostarostka města Jitka Zikmundová. Rozsvěcení moderuje Petr Kronika. Akce se koná na Náměstí Svornosti v Českém Krumlově.

Foto: http://www.ckrumlov.info/

Tradiční adventní trh bude otevřený od 30. listopadu do 6. ledna příštího roku. Letos trhy slibují bohatou gastronomickou nadílku a výrobky s vánoční tématikou či tradiční řemesla. Na Ježíškovu poštu si počkejte druhou adventní neděli od 16:30 na Náměstí Svornosti. Čeká vás tradiční Poštovní úřad U Zlatého anděla a příjezd Bílé paní.

Nenechte si ujít krásné akce, které Český Krumlov pořádá od konce listopadu po celé svátky až do ledna. Oslavy budou zakončené 31. prosince silvestrovskou zábavou na Náměstí Svornosti.  6. ledna zavítají do Krumlova Tři Králové.

 

 

Právě se děje

Další zprávy