Protestní pochody potáhnou Prahou. Zúčastníte se?

Domácí Domácí
17. 11. 2011 11:25
Jenom v Praze je na 17. listopad nahlášena desítka akcí, demonstrací a shromáždění
Foto: Marek Danč

Praha - Jako každý rok bude Praha 17. listopadu mimo vzpomínkových akcí kolébkou demonstrací a shromáždění různého druhu.

Podle průzkumů jsou lidé ze současné politické a ekonomické situace značně nesví, proto se symbolické datum 17. listopadu jeví jako po všech stránkách nejpříznačnější pro hromadnou ventilaci emocí v ulicích.

Jenom v Praze se uskuteční několik demonstrací, převažovat budou podle všeho protivládní hesla. 

Proti vládním reformám bude pochodovat iniciativa ProAlt a z podobného důvodu se sejde i Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS). Vyjádří tam svou nechuť k atmosféře českého politického prostředí.

V reakci na DSSS se zase sejde iniciativa Ne rasismu pod heslem "17. listopad patří studentům, ne neonacistům".

Ve značně protestním duchu se shromáždí také příznivci Spojenectví práce a solidarity, kteří se přímo na Staroměstském náměstí sejdou na akci s poetickým názvem Uctění památky zesnulé demokracie.

A co vy? Připojíte se ve čtvrtek 17. listopadu k řadám demonstrantů? Nebo necháte nohy v teple a dáte přednost svátečnímu programu v televizi?

 

Právě se děje

před 37 minutami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

před 44 minutami

Na silnici z Českých Budějovic do Rakouska v Netřebicích se zřítil most, který se opravoval. Silničáři budou muset postavit nový

Silnice I/3 z Českých Budějovic k hranicím s Rakouskem je v Netřebicích na Českokrumlovsku neprůjezdná. Zbortil se most, který opravují silničáři. Objížďky vedou přes Český Krumlov. Silničáři budou muset postavit nový most. Na místě se nikomu nic nestalo. ČTK to dnes řekl krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Vyjádření Ředitelství silnic a dálnic ČTK zjišťuje.

Silničáři most už tři týdny opravovali. "Mohla po něm jezdit nákladní auta nad 3,5 tuny. Zřejmě nevydržel ten nápor a mostek se zbortil. Bude se muset postavit celý nový most," řekl Bajcura.

Další zprávy