reklama
 
 

Prostitutky žalují stát. A stěžují si na cenzuru internetu

10. 3. 2015 9:49
Kalifornské prostitutky si chtěly na soudní spor za legalizaci nejstaršího řemesla vydělat přes crowdfundingový portál. Ten jim ale účet zrušil a odmítl vydat peníze.

San Francisco – Tři sexuální pracovnice a jeden zákazník podali žalobu na stát Kalifornie, který podle jejich slov porušuje ústavu tím, že potlačuje prostituci. Případem by se měl zabývat okresní soud v San Franciscu.

Takový spor bude něco stát, proto se ženy rozhodly využít služeb portálu GoFundMe, který vybírá peníze na projekty od fanoušků. První založený účet na podporu soudních výloh prostitutek, které žádaly 30 tisíc dolarů (cca 750 tisíc korun), byl záhy administrátory zrušen.

Ani na druhý pokus nezůstala stránka dlouho aktivní, a to bez upozornění nebo udání důvodu. Zástupci portálu vydali později prohlášení, že zakladatel účtu porušil pravidla serveru tím, že vyvěsil nevhodný obsah a na profilu došlo ke změnám, které pravidla nepovolují.

"Dotazovaly jsme se, co přesně bylo změněno, protože je to trochu matoucí," řekla jedna z prostitutek serveru The Daily Dot s tím, že portál GoFundMe záměrně diskriminuje prostitutky, proti čemuž se výrazně ohrazují.

Crowdfundingové portály se běžně řídí závaznými pravidly, jako je zákaz zveřejňování sexuálně laděných materiálů, služeb nebo produktů, pornografie všeho druhu nebo kampaně s tematikou násilí či nenávisti.

Podle The Daily Dot to ale není poprvé, co se sexuální pracovnice pokoušely získat peníze touto cestou a neuspěly. Loni na jaře Eden Alexander vybírala peníze na úhradu zdravotní péče, protože se nakazila stafylokokovou infekcí, která může ohrozit život. Portál GiveForward její profil ale záhy stáhl s odůvodněním, že porušila stanovené podmínky.

Zákon o prostituci platí v San Franciscu už od roku 1961, ale podle žalující strany omezuje přirozené právo jedinců rozhodovat o své vlastní sexualitě. Zastánci zákona ovšem poukazují na problémy s obchodem s lidmi, se kterým se San Francisco potýká.

autor: jaz | 10. 3. 2015 9:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama