Prostitutky žalují stát. A stěžují si na cenzuru internetu

jaz
10. 3. 2015 9:49
Kalifornské prostitutky si chtěly na soudní spor za legalizaci nejstaršího řemesla vydělat přes crowdfundingový portál. Ten jim ale účet zrušil a odmítl vydat peníze.
Foto: Thinkstock

San Francisco – Tři sexuální pracovnice a jeden zákazník podali žalobu na stát Kalifornie, který podle jejich slov porušuje ústavu tím, že potlačuje prostituci. Případem by se měl zabývat okresní soud v San Franciscu.

Takový spor bude něco stát, proto se ženy rozhodly využít služeb portálu GoFundMe, který vybírá peníze na projekty od fanoušků. První založený účet na podporu soudních výloh prostitutek, které žádaly 30 tisíc dolarů (cca 750 tisíc korun), byl záhy administrátory zrušen.

Ani na druhý pokus nezůstala stránka dlouho aktivní, a to bez upozornění nebo udání důvodu. Zástupci portálu vydali později prohlášení, že zakladatel účtu porušil pravidla serveru tím, že vyvěsil nevhodný obsah a na profilu došlo ke změnám, které pravidla nepovolují.

"Dotazovaly jsme se, co přesně bylo změněno, protože je to trochu matoucí," řekla jedna z prostitutek serveru The Daily Dot s tím, že portál GoFundMe záměrně diskriminuje prostitutky, proti čemuž se výrazně ohrazují.

Crowdfundingové portály se běžně řídí závaznými pravidly, jako je zákaz zveřejňování sexuálně laděných materiálů, služeb nebo produktů, pornografie všeho druhu nebo kampaně s tematikou násilí či nenávisti.

Podle The Daily Dot to ale není poprvé, co se sexuální pracovnice pokoušely získat peníze touto cestou a neuspěly. Loni na jaře Eden Alexander vybírala peníze na úhradu zdravotní péče, protože se nakazila stafylokokovou infekcí, která může ohrozit život. Portál GiveForward její profil ale záhy stáhl s odůvodněním, že porušila stanovené podmínky.

Zákon o prostituci platí v San Franciscu už od roku 1961, ale podle žalující strany omezuje přirozené právo jedinců rozhodovat o své vlastní sexualitě. Zastánci zákona ovšem poukazují na problémy s obchodem s lidmi, se kterým se San Francisco potýká.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Růžička bude opět hrát pod svým otcem, ze Sparty míří do Hradce

Hokejový útočník Vladimír Růžička zamířil po odchodu z týmu pražské Sparty do Hradce Králové. Bude tak opět hrát pod vedením svého otce Vladimíra, který se stal začátkem dubna hlavním vládcem střídačky Východočechů. Jednatřicetiletý Růžička uzavřel s Mountfieldem dvouletou smlouvu.

Zkušený útočník posílil ambiciózní klub krátce poté, co byl oznámen odchod jednoho z ofenzivních tahounů v minulé sezoně Matěje Chalupy. Jednadvacetiletý hráč uzavřel v NHL dvouletý kontrakt s Chicagem.

"Již delší dobu jsme sháněli kreativního centra, který by nám pomohl zlepšit přesilové hry, byl silný na puku, úspěšný na vhazování a samozřejmě uměl dát gól. To vše Vláďa splňuje. Slibujeme si od něj především zlepšení přesilových her a produktivity," uvedl pro web královéhradeckého klubu generální manažer Aleš Kmoníček.

před 38 minutami

Kladivář Hájek se blýskl nejlepším českým výkonem od roku 2016

Kladivář Patrik Hájek předvedl na víkendovém mítinku v Kolíně nejlepší český výkon za poslední čtyři roky. Jednadvacetiletý vrhač Dukly Praha zvítězil na Memoriálu Josefa Hájka hodem dlouhým 72,02 metru. Aktuální český vicemistr si zlepšil osobní rekord téměř o pět metrů a zařadil se na desáté místo v historických domácích tabulkách. Dál hodil naposledy v roce 2016 někdejší bronzový medailista z mistrovství světa Lukáš Melich (75,97).

Dnes začne atletická sezona naplno velkolepým projektem českého svazu "Spolu na startu". Závodit se bude na 173 stadionech po celé zemi. V Kladně, Plzni a právě Kolíně budou na startu reprezentanti

Další zprávy