Propadl zloděj střechou a pozvracel se? Ne, byl to had

ČTK ČTK
10. 7. 2013 12:00
Policie vyšetřovala neobvyklý případ vloupání do charitativního obchodu
K zásahu na místě "loupeže" nakonec spíše než policie byl potřeba lovec hadů...
K zásahu na místě "loupeže" nakonec spíše než policie byl potřeba lovec hadů... | Foto: Wikimedia Commons

Cairns (Austrálie) - Australská policie vyšetřující vloupání do charitativního obchodu ve městě Ingham objevila zcela nepravděpodobného pachatele - 5,7 metru dlouhou a 17 kilogramů vážící krajtu.

Informovala o tom agentura AP.

Queenslandskou policii na místo přivolali zaměstnanci, když zjistili, že obchod má poškozenou střechu, zboží je rozházené a na podlaze je louže tekutiny podobné zvratkům.

Policisté si původně mysleli, že zloděj propadl střechou a neudržel obsah žaludku. Ovšem pak se na místě našel had a údajné vloupání dostalo zcela jiné obrysy.

O pachatele se pak postaral specializovaný lovec hadů, který krajtu odchytil a vypustil do nedalekých mokřadel.

Foto: Návštěva obchodu, kde se zabíjí a jedí hadi:

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy