Projeďte cílem jako vítěz! V běžkařských závodech

td
13. 2. 2012 15:34
Chybí vám v zimě pořádná dávka adrenalinu? Přihlaste se do závodu na běžkách
Foto: Eduard Erben

Na svazích hor leží nový čerstvý sníh a venkovní teploty se konečně pomalu přibližují nule. Po období mrazů, během kterého se nevyplatilo vystrkovat nos z tepla domova, konečně přichází ta správná zima a sní i ideální podmínky pro běžkaře. Rodiny s dětmi vyráží na kratší vyhlídkové trasy, ošlehaní sportovci potom podnikají celodenní náročné výlety.

Právě pro ně nastává doba tréninků, na obzoru se totiž rýsuje několik otevřených běžkařských závodů. Proč nezkusit něco nového, vyzkoušejte si, jaký je pocit brázdit bílou stopu se startovním číslem na prsou.

Zažijte andrenalin skutečných zimních závodů

Nejbližší otevřený závod se koná již 18. února 2012 u Šumperku. Jedná se o Jesenickou 40, které se může zúčastnit opravdu každý. První ročník čtyřicetikilometrového závodu startuje u přehrady Krásné v devět hodin ráno. Přihlášku lze vyplnit a odeslat online, registrace je ale možná i přímo na místě před samotným startem.

Stanislav Řezáč - finiš
Stanislav Řezáč - finiš | Foto: j50.cz

Na všechny zúčastněné čeká upravená trasa skrz přírodu Jeseníků, občerstvovací stanice a věcné ceny pro tři vítěze v každé kategorii. Kdo se necítí na čtyřicet kilometrů klasickým stylem, může využít možnosti účasti ve zkrácené dvacetikilometrové variantě závodu. Startovné pro hlavní závod činí 450 korun, na místě potom zaplatíte 550 korun.

Pohár Beskydské magistrály závodníky rozdělí podle věku


Další závod v řadě na sebe nenechá dlouho čekat, již 25. února se totiž uskuteční boj o Pohár Beskydské magistrály. Připraveno bude několik různě dlouhých tras o délce 2, 5 a 10 kilometrů. Každá z nich bude hostit jinou kategorii lyžařů, účastníci se budou dělit do skupin podle ročníku narození.

Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

První tři místa v každé kategorii budou oceněna diplomem a věcnou cenou. Registrace a rozdělení čísel proběhne 25. února v 9:15, úderem desáté hodiny potom vyrážejí nejmladší závodníci. Za možnost zaběhnout závod o Pohár Beskydské magistrály zaplatíte 60 korun.

Celodenní závod zaujme fajnšmekry

Trochu jiný šálek kávy nabízí již pátý ročník Kudrnovské 24hodinovky na běžkách. Tento závod totiž není omezen délkou trasy, ale časovým intervalem, po který mohou účastníci závodit. Vítězem se potom stane ten, který za jeden, tedy za 24 hodin, stihne ujet nejvíce kilometrů.

Start proběhne 3. března 2012 v 11 hodin, konec lze potom poměrně snadno odvodit. Samozřejmostí je účast běžeckých týmů, ve kterých se budou jednotliví členové střídat, maximálně ale můžou závodit tři lidé v jedné skupině. Start závodu se nachází u Horského hotelu Paprsek poblíž Starého Města pod Sněžníkem. Startovné je 215 korun za osobu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy