Příští stanice Prezidentský palác. Čaputová hlásí Slovákům zastávku MHD u svého sídla

Magazín Magazín
16. 9. 2020 16:21
Cestující v bratislavské městské hromadné dopravě si u Prezidentského paláce mohou nově vyslechnout hlášení od hlavy slovenského státu Zuzany Čaputové. Právě prezidentka totiž prostřednictvím nahrávky hlásí ve vozidlech místního dopravního podniku jméno zástavky u sídla svého úřadu.
Prezidentka Zuzana Čaputová hlásí Slovákům zastávku. Namluvila hlášení pro bratislavský dopravní podnik. | Video: Instagram/Zuzana_Caputova

"Následuje zastávka Hodžovo náměstí - Prezidentský palác." Cestujícím bratislavské MHD nově oznamuje zastávku v autobusech a trolejbusech sama prezidentka Slovenska.

Čaputová akci připravila ve spolupráci s Dopravním podnikem Bratislava při příležitosti Evropského týdne mobility, jehož letošním tématem je ekologicky čistší doprava pro všechny. "Těší mě, že jsem mohla podpořit myšlenku ekologičtějšího cestování nahráním hlášení k zastávkám na Hodžově náměstí," řekla prezidentka.

Akce má upozornit na znečištění ovzduší a zvýšenou koncentraci CO2, na čemž se spolupodílí i doprava. "Proto je cílem prezidentské kanceláře přejít na elektromobilitu a při delších cestách vyměnit vládní speciál za komerční linky aerolinek," dodala Čaputová s tím, že prezidentský úřad by se do roku 2030 měl stát uhlíkově neutrálním.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy