Příští stanice Prezidentský palác. Čaputová hlásí Slovákům zastávku MHD u svého sídla

Magazín Magazín
16. 9. 2020 16:21
Cestující v bratislavské městské hromadné dopravě si u Prezidentského paláce mohou nově vyslechnout hlášení od hlavy slovenského státu Zuzany Čaputové. Právě prezidentka totiž prostřednictvím nahrávky hlásí ve vozidlech místního dopravního podniku jméno zástavky u sídla svého úřadu.
Prezidentka Zuzana Čaputová hlásí Slovákům zastávku. Namluvila hlášení pro bratislavský dopravní podnik. | Video: Instagram/Zuzana_Caputova

"Následuje zastávka Hodžovo náměstí - Prezidentský palác." Cestujícím bratislavské MHD nově oznamuje zastávku v autobusech a trolejbusech sama prezidentka Slovenska.

Čaputová akci připravila ve spolupráci s Dopravním podnikem Bratislava při příležitosti Evropského týdne mobility, jehož letošním tématem je ekologicky čistší doprava pro všechny. "Těší mě, že jsem mohla podpořit myšlenku ekologičtějšího cestování nahráním hlášení k zastávkám na Hodžově náměstí," řekla prezidentka.

Akce má upozornit na znečištění ovzduší a zvýšenou koncentraci CO2, na čemž se spolupodílí i doprava. "Proto je cílem prezidentské kanceláře přejít na elektromobilitu a při delších cestách vyměnit vládní speciál za komerční linky aerolinek," dodala Čaputová s tím, že prezidentský úřad by se do roku 2030 měl stát uhlíkově neutrálním.

 

Právě se děje

Další zprávy