Foto: Hrůzostrašné masky na Halloween

Foto: Hrůzostrašné masky na Halloween
...  po dýních.
Obyvatelé v především angosaských zemích na trzích skupují dýně ve značném množství.
...
Dýně si pak odnášejí domů...
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
31. 10. 2012 17:00

Halloween se slaví 31. října především v anglosasky mluvících zemích. Mezi jeho tradiční "doplňky" patří například vyřezané dýně, rozzářené svíčkou uvnitř, zvané Jack-o'-lantern. Nebo různé hrůzostrašné masky kostlivců, příšer, démonů a čarodějnic. Podívejte se, kde se takové děsuplné masky vyrábějí.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy