reklama
 
 

Charlotte Elizabeth Diana. Tak se jmenuje nová princezna

4. 5. 2015 16:06
Británie netrpělivě čekala na oznámení jména novorozené dcery prince Williama a jeho manželky vévodkyně Kate od soboty.

LondýnKate a William vybrali pro svoji dceru jméno Charlotte Elizabeth Diana, píše BBC. Informaci zveřejnil na Twitteru i Kensingtonský palác.

Dívenka, která se narodila v sobotu dopoledne v Londýně, tak nese i jméno po Williamově matce Dianě, princezně z Walesu, která zahynula při autonehodě v Paříži v roce 1997. O tom, zda holčička toto jméno dostane, se dlouze spekulovalo.

Malá princezna má zároveň i jméno po své prababičce z otcovy strany, královně Alžbětě II., i babičce z matčiny strany, Carol Elizabeth Middleton. Oficiální titul dívenky bude Její královská Výsost princezna z Cambridge.

Podle bookmakerů bylo nejvíce favorizovaným jménem pro princeznu právě Charlotte a pak Alice.

Na vnučku se včera už byli podívat dědeček princ Charles s chotí Camillou i prarodiče z Katiny strany, Michael a Carole Middletonovi.

Kate porodila v sobotu dopoledne necelé tři hodiny po příjezdu do nemocnice a už večer odjela s holčičkou, manželem a synem Georgem do Kensingtonského paláce, kde rodina v Londýně žije.

U George to bylo za dva dny po narození. Agentura AFP ale připomněla, že na oznámení jména Williama musela veřejnost čekat celý týden a v případě jeho otce Charlese dokonce měsíc.

V souvislosti s příchodem druhorozeného potomka Kate a Williama se roztrhl pytel se sázkami. Britští bookmakeři podle médií už rozdělili 500 tisíc liber (téměř 19 milionů korun) mezi ty, kdo tipovali, že se narodí holčička. Celkový zisk sázkařů by přitom mohl dosáhnout až milion liber, pokud vyhraje některé z nejvíce tipovaných jmen.

Příslušníci prestižního královského dělostřelectva (Royal Horse Artillery) vypálili jako uvítání Williamova druhého potomka v 15:00 SELČ 103 dělových salv, 41 z Hyde Parku a 62 z hradu Tower. Podobné slavnostní salvy jsou v Británii tradicí u narození každé princezny či prince.

autoři: Magazín, ČTK | 4. 5. 2015 16:06

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama