Lady Diana měla hrát v Osobním strážci 2. Byla nervózní z líbacích scén, říká Costner

Magazín Magazín
3. 7. 2019 14:02
Matka princů Williama a Harryho měla hrát v pokračování filmového hitu Osobní strážce. Lady Diana měla před kamerou stát po boku Kevina Costnera, prozradil to teď sám americký herec. První verzi scénáře o tom, jak členku britské královské rodiny chrání před stalkery i paparazzi, dostal den před Dianinou smrtí.
Whitney Houstonová ztvárnila ve filmu Osobní strážce postavu slavné zpěvačky, která se zamiluje do svého bodyguarda.
Whitney Houstonová ztvárnila ve filmu Osobní strážce postavu slavné zpěvačky, která se zamiluje do svého bodyguarda. | Foto: Profimedia.cz

Kevin Costner uvedl, že s britskou princeznou Dianou jej seznámila Sarah Fergusonová, manželka třetího potomka královny Alžběty II., prince Andrewa. "Vždycky jsem si Sarah vážil, protože to byla ona, kdo zařídil rozhovor mezi mnou a Dianou. Nikdy neřekla: 'A co já? Já jsem taky princezna.' Náš nápad podporovala," vychválil Costner vévodkyni z Yorku. 

Herec magazínu People řekl, že producenti, Diana i on sám byli z nápadu na Osobního strážce 2 nadšení. 

O projektu dvojky filmového hitu, ve kterém měl Costner chránit členku britské královské rodiny před stalkery i paparazzi, promluvil herec poprvé před sedmi lety. V novém rozhovoru ale upřesnil, že hlavní roli měla ztvárnit Diana. Dodal, že první verzi scénáře pokračování Osobního strážce dostal den před tragickou smrtí Diany, píše zpravodajský web The Guardian

V rozhovoru pro magazín People také prozradil, že s princeznou probíral i potenciální milostné scény. "Pamatuji si, jak sladká byla do telefonu, když se ptala, jestli budou ve filmu i líbací scény. Byla trochu nervózní," řekl herec. 

Osobní strážce měl premiéru v roce 1992 a zpěvačka Whitney Houstonová v něm herecky debutovala. Děj se točí kolem slavné popové zpěvačky Rachel Marronové a jejího bodyguarda Franka Farmera. 

Video: Z nesmělé dívky nezávislou ženou, takový byl život princezny Diany

Ani dvacet let po své smrti nepřestává britská princezna Diana fascinovat svým příběhem. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 53 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy