Princezna Charlotte slaví čtvrté narozeniny, Kate zveřejnila její roztomilé fotky

Foto: Reuters
Magazín Magazín
2. 5. 2019 9:46
Charlotte ve čtvrtek slaví čtvrté narozeniny a její rodiče Kate a William při této příležitosti zveřejnili tři nové fotografie usmívající se mladé britské princezny.

Dcera prince Williama a jeho manželky Kate pózuje na snímcích v zahradách Kensingtonského paláce v centru Londýna a rodinném domě v Norfolku na východu Anglie, píše agentura Reuters.

Fotky dětí zpravidla pořizuje vévodkyně Kate a nejinak tomu bylo i v pořadí čtvrté nástupnice na královský trůn.

Britská královská rodina před dvěma týdny oslavila první narozeniny mladšího bratra princezny Charlotte i 93. narozeniny královny Alžběty II.

Narození svého první dítěte navíc každým dnem očekávají princ Harry a jeho manželka Meghan.

Princezna Charlotte | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 41 minutami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy