Princezna Charlotte slaví čtvrté narozeniny, Kate zveřejnila její roztomilé fotky

Podívejte se, jak vypadali členové britské královské dynastie v časech, kdy ještě nemuseli plnit své povinnosti.
A takto zachytila Kate před prvními narozeninami svého prvorozeného syna, prince George, v červenci 2014.
Ale na jedné z nich pózuje také jako pravý anglický džentlmen. Tento snímek byl pořízen na rodinné dovolené, kvůli bezpečnosti však nebyla uvedena přesná lokace.
Snímky malé princezny pořídila jako vždy vévodkyně Kate.
Charles Philip Arthur George je prvním následníkem britské královny. Jeho sedmašedesátiletá sestra Anne Mountbatten-Windsorová je nyní až dvanáctá v pořadí na trůn.
Foto: Reuters
Magazín Magazín
2. 5. 2019 9:46
Charlotte ve čtvrtek slaví čtvrté narozeniny a její rodiče Kate a William při této příležitosti zveřejnili tři nové fotografie usmívající se mladé britské princezny.

Dcera prince Williama a jeho manželky Kate pózuje na snímcích v zahradách Kensingtonského paláce v centru Londýna a rodinném domě v Norfolku na východu Anglie, píše agentura Reuters.

Fotky dětí zpravidla pořizuje vévodkyně Kate a nejinak tomu bylo i v pořadí čtvrté nástupnice na královský trůn.

Britská královská rodina před dvěma týdny oslavila první narozeniny mladšího bratra princezny Charlotte i 93. narozeniny královny Alžběty II.

Narození svého první dítěte navíc každým dnem očekávají princ Harry a jeho manželka Meghan.

Princezna Charlotte | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bezplatnými menstruačními potřebami pro nízkopříjmové se má zabývat ministryně Schillerová, uvedl Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) přitakal dotazům, zda by v Česku bylo možné zajistit bezplatný přístup k menstruačním pomůckám, jak se k tomu rozhodlo jako první na světě Skotsko. Na twitterovém účtu uvedl, že Skotové tím chtějí zbořit stigma menstruace a bojovat s chudobou. U příjmově nejslabších by to podle Babiše bylo možné i v Česku. Řešení má nalézt ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), uvedl Babiš.

"Skotsko bude jako první země na světě všem ženám hradit menstruační pomůcky. Chtějí zbořit toto stigma a bojovat s chudobou. Novináři se mě ptají, jestli by bylo by něco takového možné i u nás. U příjmově nejslabších určitě. Požádal jsem Alenu Schillerovou, aby našla řešení," uvedl Babiš.

V úterý schválený zákon zavádí ve Skotsku, kde žije přibližně 5,5 milionu lidí, právo na bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším hygienickým potřebám při menstruaci. Dostupné budou mimo jiné ve školách, na univerzitách, na úřadech a v dalších veřejných budovách. Pro návrh se podařilo ve Skotsku přesvědčit všechny strany tamního parlamentu. Některé z nich se přitom zpočátku zdráhaly, protože považovaly odhadované náklady 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč) za příliš vysoké a dost možná i značně podhodnocené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy