Povolání princezna. Lidé se baví nad rodným listem Charlotte

ČTK ČTK
6. 5. 2015 9:15
Princezna Charlotte se konečně seznámila i s prababičkou Alžbětou, posledním členem rodiny, který dívenku neviděl, je princ Harry.
Foto: Reuters

Londýn - Třídenní princezna Charlotte se konečně osobně seznámila i s hlavou a nejdůležitější osobou nejen rodiny, ale celé Británie - s královnou Alžbětou II. Prababička se za vnučkou přijela sama podívat do Kensingtonského paláce.

Druhorozený potomek vévody a vévodkyně z Cambridge Williama a Kate spatřil světlo světa v sobotu ráno a ke spokojenosti nemalé části poddaných se ukázalo, že jde o holčičku. Už večer téhož dne se celá rodina, včetně Charlottina o 21 měsíců staršího bratříčka George, vrátila domů.

V pondělí pak královský palác oznámil, že dívenka se jmenuje Charlotte Elizabeth Diana a oficiálně bude titulována Její královská výsost, princezna Charlotte z Cambridge.

To stvrzuje i rodný list, jehož fotokopie byla zpřístupněna sdělovacím prostředkům. Média mimo jiné zaujala kolonka povolání u Charlottina otce a matky, kde se uvádí princ, respektive princezna, Spojeného království.

Po návštěvě prababičky Alžběty už Charlottě zbývá seznámení s posledním členem nejužšího rodinného kruhu, jímž je tatínkův bratr. Na setkání s ním ale musí ještě chvilku počkat, protože strýc Harry je v Austrálii. S prarodiči z matčiny strany a s dědečkem princem Charlesem a jeho ženou Camillou se viděla už v neděli.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Clippers po přesunu série do své haly jasně porazili Utah a snížili na 1:2

Basketbalisté Los Angeles Clippers po přesunu série 2. kola play off NBA s Utahem do své haly vybojovali první vítězství. Ve Staples Centre vyhráli nad nejlepším týmem základní části přesvědčivě 132:106 a snížil stav na 1:2 na zápasy. Třicetibodovými výkony k tomu přispěli Kawhi Leonard (34) a Paul George (31). Čtvrtý duel je znovu v Los Angeles na programu v noci na úterý.

Play off NBA - 2. kolo:

Západní konference - 3. zápas:

LA Clippers - Utah 132:106, stav série 1:2.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Brazilští policisté zabili jednoho z nejhledanějších zločinců v zemi

Při policejní akci v Riu de Janeiru byl v sobotu zabit jeden z nejhledanějších brazilských zločinců. Wellington da Silva Braga známý jako Ecko byl zastřelen při návštěvě své ženy a dětí ve favele Tres Pontes, uvedla agentura DPA s odvoláním na informace brazilského zpravodajského serveru G1.

Braga byl považován za vůdce jedné z největších milicí ve státě Rio de Janeiro. Jeho gang O Bonde do Ecko kontroluje velkou část západní zóny Ria a oblast Baixada Fluminense, která sousedí s metropolí na severu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy