Povolání princezna. Lidé se baví nad rodným listem Charlotte

ČTK ČTK
6. 5. 2015 9:15
Princezna Charlotte se konečně seznámila i s prababičkou Alžbětou, posledním členem rodiny, který dívenku neviděl, je princ Harry.
Foto: Reuters

Londýn - Třídenní princezna Charlotte se konečně osobně seznámila i s hlavou a nejdůležitější osobou nejen rodiny, ale celé Británie - s královnou Alžbětou II. Prababička se za vnučkou přijela sama podívat do Kensingtonského paláce.

Druhorozený potomek vévody a vévodkyně z Cambridge Williama a Kate spatřil světlo světa v sobotu ráno a ke spokojenosti nemalé části poddaných se ukázalo, že jde o holčičku. Už večer téhož dne se celá rodina, včetně Charlottina o 21 měsíců staršího bratříčka George, vrátila domů.

V pondělí pak královský palác oznámil, že dívenka se jmenuje Charlotte Elizabeth Diana a oficiálně bude titulována Její královská výsost, princezna Charlotte z Cambridge.

To stvrzuje i rodný list, jehož fotokopie byla zpřístupněna sdělovacím prostředkům. Média mimo jiné zaujala kolonka povolání u Charlottina otce a matky, kde se uvádí princ, respektive princezna, Spojeného království.

Po návštěvě prababičky Alžběty už Charlottě zbývá seznámení s posledním členem nejužšího rodinného kruhu, jímž je tatínkův bratr. Na setkání s ním ale musí ještě chvilku počkat, protože strýc Harry je v Austrálii. S prarodiči z matčiny strany a s dědečkem princem Charlesem a jeho ženou Camillou se viděla už v neděli.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

Čeští fotbalisté zůstali po třech říjnových zápasech v žebříčku reprezentací FIFA na 45. místě, o které se nyní dělí se Skotskem. Pořadí stále vede Belgie. Mezinárodní federace fotbalových asociací zveřejnila říjnový žebříček na svém webu.

Český tým v říjnu odehrál tři venkovní zápasy. Nejprve v přípravě zvítězil 2:1 na Kypru, následně v Lize národů vyhrál totožným výsledkem v Izraeli a poté ve stejné soutěži podlehl 0:1 ve Skotsku. Během srazu z mužstva postupně kvůli koronavirovým opatřením vypadlo sedm hráčů a v posledním duelu scházel i hlavní trenér Jaroslav Šilhavý.

Z českých soupeřů v Lize národů si nejvíce polepšil Izrael, který se posunul o pět míst na 88. pozici. Skotové poskočili o čtyři příčky a mají stejně bodů jako Šilhavého svěřenci. Slováci naopak klesli o jedno místo na 37. pozici.

Už přes dva roky vévodí žebříčku Belgičané. Prvních pět míst zůstalo nezměněno, na šestou pozici poskočili Španělé. Největší posun se povedl Maltě, která si polepšila o šest příček na 180. místo.

Další zprávy