Zjizvenou dívenku z KFC nevyhodili. Rodina si vše vymyslela

pej
25. 6. 2014 16:00
Příběh tříleté dívky, kterou kvůli jizvám vykázali z KFC, dojal celou Ameriku. Lidé jí poslali přes 135 tisíc dolarů, jenže podle všeho si rodina historku vymyslela.
Tříletá Victoria
Tříletá Victoria | Foto: Victoria's Victories / Facebook

Jackson (Mississippi) - Kelly Mulins údajně navštívila se svou vnučkou 15. května jednu z poboček rychlého občerstvení KFC v americkém státě Mississippi. Tamní obsluha měla ji a tříletou Victorii požádat o odchod s tím, že zohyzděná tvář holčičky znervózňuje zákazníky.

Příběh, o kterém informovala média po celém světě, vzbudil velkou vlnu solidarity, cizí lidé posílali dívence peníze, pracovníci KFC se ocitli pod kritikou. Jak se teď ukázalo, celá kauza se nezakládá na pravdě. Nejmenovaný zdroj zapojený do vyšetřování uvedl pro lokální noviny Laurel Leader-Call, že si její babička příběh pouze vymyslela.

Kelly Mulins, babička Victorie, v televizním interview
Kelly Mulins, babička Victorie, v televizním interview | Video: Repro YouTube

KFC si pro prozkoumání celého incidentu objednala služby nezávislé detektivní kanceláře. Výsledky vyšetřování jsou však v přímém rozporu s tvrzením Kelly Mullins. Podle záznamů z kamer se v uvedený den, tedy 15. května, neobjevil v pobočce KFC nikdo, kdo by odpovídal popisku Kelly Mulins a její vnučky. Zároveň jídlo, které si dvojice měla údajně objednat, nefiguruje v objednávkách z daného dne.

Místo litování žaloba

Rodina tříleté dívenky na tyto nejasnosti reagovala prohlášením prostřednictvím Facebooku: "Přísaháme, že nejde o podvod. Všechno se stalo přesně tak, jak bylo řečeno." Zatím není jasné, zda bude babička dívky čelit trestnímu stíhání.

Rodiče Victorie totiž obdrželi jako symbolický projev odškodnění od KFC 30 tisíc dolarů, které měly posloužit na léčebné výlohy. Dalších 135 tisíc dolarů přišlo od neznámých dárců. Plastický chirurg z Las Vegas dokonce nabídl, že dívce bude operovat obličej zadarmo.

Tříletá Victorie byla před časem napadena třemi pitbuly jejího dědečka. Přišla o pravé oko, utrpěla zlomeninu čelisti, nosu a lícních kostí a četné šrámy na tváři. Kvůli zraněním zůstala měsíc po napadení v nemocniční péči.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy