Zjizvenou dívenku z KFC nevyhodili. Rodina si vše vymyslela

pej
25. 6. 2014 16:00
Příběh tříleté dívky, kterou kvůli jizvám vykázali z KFC, dojal celou Ameriku. Lidé jí poslali přes 135 tisíc dolarů, jenže podle všeho si rodina historku vymyslela.
Tříletá Victoria
Tříletá Victoria | Foto: Victoria's Victories / Facebook

Jackson (Mississippi) - Kelly Mulins údajně navštívila se svou vnučkou 15. května jednu z poboček rychlého občerstvení KFC v americkém státě Mississippi. Tamní obsluha měla ji a tříletou Victorii požádat o odchod s tím, že zohyzděná tvář holčičky znervózňuje zákazníky.

Příběh, o kterém informovala média po celém světě, vzbudil velkou vlnu solidarity, cizí lidé posílali dívence peníze, pracovníci KFC se ocitli pod kritikou. Jak se teď ukázalo, celá kauza se nezakládá na pravdě. Nejmenovaný zdroj zapojený do vyšetřování uvedl pro lokální noviny Laurel Leader-Call, že si její babička příběh pouze vymyslela.

Kelly Mulins, babička Victorie, v televizním interview
Kelly Mulins, babička Victorie, v televizním interview | Video: Repro YouTube

KFC si pro prozkoumání celého incidentu objednala služby nezávislé detektivní kanceláře. Výsledky vyšetřování jsou však v přímém rozporu s tvrzením Kelly Mullins. Podle záznamů z kamer se v uvedený den, tedy 15. května, neobjevil v pobočce KFC nikdo, kdo by odpovídal popisku Kelly Mulins a její vnučky. Zároveň jídlo, které si dvojice měla údajně objednat, nefiguruje v objednávkách z daného dne.

Místo litování žaloba

Rodina tříleté dívenky na tyto nejasnosti reagovala prohlášením prostřednictvím Facebooku: "Přísaháme, že nejde o podvod. Všechno se stalo přesně tak, jak bylo řečeno." Zatím není jasné, zda bude babička dívky čelit trestnímu stíhání.

Rodiče Victorie totiž obdrželi jako symbolický projev odškodnění od KFC 30 tisíc dolarů, které měly posloužit na léčebné výlohy. Dalších 135 tisíc dolarů přišlo od neznámých dárců. Plastický chirurg z Las Vegas dokonce nabídl, že dívce bude operovat obličej zadarmo.

Tříletá Victorie byla před časem napadena třemi pitbuly jejího dědečka. Přišla o pravé oko, utrpěla zlomeninu čelisti, nosu a lícních kostí a četné šrámy na tváři. Kvůli zraněním zůstala měsíc po napadení v nemocniční péči.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy