Řezník s Párty Hárder testuje, co ještě kina snesou. Nic tak šíleného letos neuvidíte

Mojmír Sedláček Blahoslav Baťa Mojmír Sedláček, Blahoslav Baťa
25. 6. 2022 7:00
„Zvracení, focení dick piců, hajlování. Zneužití principů teenagerských komedií ve snímku Párty Hárder: Summer Massacre nabízí dostatek nechutností na to, aby pobouřilo všechny ‚slušné‘ lidi,“ hodnotí kritik Mojmír Sedláček. Film od čtvrtka promítají kina.
Podívejte se na videorecenzi české komedie Párty Hárder: Summer Massacre. | Video: Mojmír Sedláček, Blahoslav Baťa

V pokračování úspěšné komedie Párty Hárd vyrazí trojice kamarádů na proslulou Ibizu východu - na Mácháč, místo plné mejdanů, muziky a nevázaného sexu. Slibují si životní zážitek a pochopitelně i prázdninovou soulož, uvádí v anotaci k filmu distributor.

"Režisér a scénarista Martin Pohl známý také jako rapper Řezník chová značné sympatie k podivínům, úchylákům a vyděděncům z většinové společnosti, kteří mají k hlavním postavám snímku blízko, protože si prožili útlak a ústrky. To se projeví i při vyvrcholení filmu na fekálním sado-maso večírku," hodnotí jeden z aspektů bizarní komedie Sedláček.

Podle kritika se drsný humor z prvního filmu o moc dál neposouvá, nicméně i tak se jedná o sbírku největších obskurností, které lze v tuzemské kinematografii vidět. "Nevýhodou tohoto filmu je, že už nemůže tolik překvapit, fanouškům prvního snímku ho ale lze doporučit, neboť přestřelená komedie naplní hlavní cíl: rozesmát diváka," uzavírá recenzi Mojmír Sedláček.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy