Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Přelomová kniha o vedení týmů od Jana Mühlfeita a Pavla Pumprly

komerční článek
26. 10. 2022 9:32
Dva vrcholoví leadeři napsali titul, který v záplavě manažerských příruček silně vyčnívá.
Foto: komerční článek

Na první pohled to může vypadat jako poněkud nečekané autorské spojení. Jan Mühlfeit je globální stratég, kouč a mentor. Má za sebou úspěšné budování týmů během dlouhé kariéry v Microsoftu, kde působil na vrcholových vedoucích pozicích. Pavel Pumprla oproti tomu pochází z čistě sportovního prostředí. Bývalý kapitán české basketbalové reprezentace dovedl svůj tým k řadě úspěchů, především pak k výbornému umístění na basketbalovém mistrovství světa v Číně roku 2019.

I když se kariéry obou mužů podstatně liší, přece jen mají jejich profese mnoho styčných bodů. Oba budovali a vedli týmy na vrcholových úrovních, detailně se vyznají v týmové psychologii a vědí, jak lidi motivovat i ve složitých situacích. Kombinací jejich unikátních zkušeností vznikla výjimečná kniha Budování úspěšných týmů, v níž se najdou nejen manažeři a sportovci. Je totiž vhodná pro každého, kdo vede tým libovolné velikosti a chce své svěřence inspirovat každý den.

Byznys ve sportu, sport v byznysu

"Velice mě překvapilo, že se už v době, kdy Pavel hrál profesionálně basket, působil ve Španělsku a dělal kapitána reprezentace, hodně zajímal o byznys a studoval jeho zákonitosti," říká Jan Mühlfeit. "A tak vznikla myšlenka spojit naše zkušenosti dohromady a připravit semináře na téma budování úspěšných týmů: o tom, co se sport může naučit z byznysu a co byznys může převzít ze sportu."

Paralel mezi těmito obory je mnoho - tak například obnova sil. Ve sportu je regenerace součástí výkonového procesu, zatímco v byznysu ji mnozí stále vnímají jako zbytečný luxus, což může mít nejen v rámci týmu katastrofální následky. Tento a další postřehy z úspěšných seminářů Jana Mühlfeita a Pavla Pumprly se promítly i do obsahu knihy Budování úspěšných týmů. Jelikož kvalitní tým stojí na stabilních základech, mezi důležitá témata patří například sebepoznání, poznání ostatních, vztahy, správná kombinace lidských talentů i hledání smyslu: jak týmového či firemního, tak životního.

Na správné cestě za úspěchem

Publikace Budování úspěšných týmů nabízí unikátní pohled na týmovou praxi, jaký zatím v České republice nikdo nepředstavil. Pokud hledáte přitažlivou vizi právě pro svůj tým, nebo vás zkrátka zajímá, jak to chodí ve světě vrcholových manažerů a sportovců, pak je tato kniha právě pro vás. Její největší předností je, že vám ušetří roky sbírání drahocenných zkušeností, protože ty nejdůležitější naleznete právě na jejích stránkách. Rady, tipy, příběhy i návody Jana Mühlfeita a Pavla Pumprly v sobě nesou ve zhuštěné podobě vše, co potřebujete znát, abyste se dokázali dostat na skutečné i pomyslné stupně vítězů.

Knihu Budování úspěšných týmů seženete u všech knihkupců nebo e-shopu www.albatrosmedia.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Noc na neděli bude o hodinu kratší, začne platit letní čas

V noci na neděli začíná letní čas. Hodiny se ve 02:00 posunou na 03:00, noc tedy bude o hodinu kratší. V dopravě se přechod projeví tak, že noční vlaky jednorázově získají hodinu zpoždění. Letní čas bude platit následujících sedm měsíců. Poslední říjnový den se vrátí standardní středoevropský čas, nesprávně označovaný zimní.

Při letním čase se nepoužívá čas daný příslušným časovým pásmem, ale používá se čas, který je posunut dopředu obvykle o jednu hodinu. Znamená to také, že se posune čas východu a západu Slunce i čas pravého poledne. Místo kolem 12:00 bude Slunce přes léto procházet místním poledníkem až zhruba ve 13:00.

Účelem zavedení letního času byla původně úspora elektrické energie, která by byla jinak potřeba pro večerní osvětlení, podle energetiků změna času ale velké úspory elektřiny nepřináší. Podle některých odborníků má střídání času negativní vliv na zdraví a psychiku lidí.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Čínská armáda tvrdí, že sledovala a odehnala americký torpédoborec. USA to popřely

Čínská armáda uvedla, že se dostala do drobného incidentu s americkým torpédoborcem, který podle ní nelegálně vplul do vod u Paracelských ostrovů v Jihočínském moři. Spojené státy to ale popřely a tvrzení označily za nepravdivé. Informuje o tom agentura Reuters. Na ostrovy si dělají nárok Čína, Tchaj-wan i Vietnam. Podobný incident se u nich odehrál už loni.

V prohlášení čínské armády se uvádí, že torpédoborec USS Milius nezákonně vnikl do čínských teritoriálních vod, čímž "narušil mír a stabilitu rušné vodní cesty". Americké námořnictvo reagovalo vlastním prohlášením. "USS Milius provádí rutinní operace v Jihočínském moři a nebyl vyhnán. Spojené státy budou i nadále létat, plout a operovat všude tam, kde to mezinárodní právo umožňuje," stojí v něm.

Jihočínské moře je jedním ze sporných bodů vztahů mezi Čínou a USA. Washington viní Peking, že jeho územní nároky v těchto vodách jsou nezákonné. Lodě amerického námořnictva tak v posledních letech Jihočínským mořem proplouvají čím dál častěji, aby se USA proti čínským nárokům vymezily.

Zdroj: ČTK
Další zprávy