Omyly, náhody i tajemné zkratky. Tak vznikala jména nejznámějších obchodních značek

Magazín Magazín
6. 10. 2017 12:00
Jak vznikla jména těch neznámějších světových značek? Jak souvisí Google s číslem, které má sto nul? Co má Ikea společného s Elmtarydem a Agunnarydem? A proč se obchody Zara už nejmenují "Řek Zorba"?
jména značek
jména značek | Foto: Profimedia.cz

Ikea

Název populární nábytkářské značky vznikl kombinací iniciál svého zakladatele Ingvara Kamprada IK a počátečních písmen farmy a vesnice v jižním Švédsku, v nichž vyrostl - Elmtaryd a Agunnaryd.

 

Právě se děje

před 32 minutami

FIA vyhlásila osobností roku zesnulého Laudu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) vyhlásila osobností roku trojnásobného mistra světa formule 1 Nikiho Laudu, který v květnu v 70 letech zemřel. Legendární Rakušan působil do své smrti ve funkci šéfa dozorčí rady stáje Mercedes.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton na slavnostním večeru v Paříži převzal šestou trofej pro šampiona F1. Už pouze jedna mu schází k vyrovnání rekordní bilance Němce Michaela Schumachera. "Byl to zatím nejlepší rok v mé kariéře. Jsem pyšný na to, co jsme s týmem dokázali," uvedl britský jezdec, který letos vyhrál jedenáct Velkých cen a nasbíral rekordní počet bodů (413).

Nováčkem roku byl zvolen thajský pilot formule 1 Alexander Albon, který skončil v šampionátu osmý. V japonské Grand Prix mu o jedno místo unikly premiérové stupně vítězů.

Ocenění za akci roku přisoudili fanoušci Nizozemci Maxi Verstappenovi za souboj s monacký jezdcem Charlesem Leclercem z Ferrari ve Velké ceně Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy