Hvězda Hollywoodu se stala obětí vraždící sekty. Sharon Tateové by bylo 80 let

Dan Poláček ČTK Magazín Dan Poláček, ČTK, Magazín
23. 1. 2023 0:01
Sharon Tateová platila v 60. letech za nejkrásnější ženu Hollywoodu. Po několika menších rolích se seznámila s režisérem Romanem Polanským, se kterým později čekala dítě. Těhotnou herečku ale v roce 1969 zavraždila sekta fanatiků z takzvané Mansonovy rodiny. Pokud by byla historie milosrdná jako v Tarantinově filmu Tenkrát v Hollywoodu, v němž herečka vyvázla, dožila by se tento týden 80 let.
Roman Polanski a Sharon Tateová v roce 1969.
Roman Polanski a Sharon Tateová v roce 1969. | Foto: Profimedia.cz

Někdejší "nejkrásnější žena Hollywoodu" se s Polanským seznámila při castingu na film Ples upírů (1967). Režisérovi se podle jeho slov nezkušená herečka zpočátku příliš nelíbila, roli v hororové komedii ale nakonec Tateová dostala. Z milostného románku s Polanským se brzy zrodil vážný vztah. Herečka zrušila své dosavadní zasnoubení a za Polanského se v lednu 1968 v Londýně provdala. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Rakousko ukončí od pondělí po vzoru Česka kontroly na hranici se Slovenskem

Rakousko od pondělí zruší kontroly na hranici se Slovenskem, informuje podle agentury APA rakouské ministerstvo vnitra. Důvodem pro tento krok je, že v noci na neděli ukončí kontroly na hranici také Česko. Rakousko původně kontroly na rakousko-slovenské hranici zavedlo po vzoru Česka, které je ustavilo kvůli nárůstu nelegální migrace na konci loňského září.

Rakousko plánuje místo kontrol na hranici kontroly v příhraničních oblastech, a to v koordinaci se sousedními státy. V těchto oblastech země plánuje nasadit hlídky a drony.

Také v případě Česka bude po zrušení kontrol na hranici se Slovenskem fungovat na směnu v příhraničním prostoru 70 policistů. Podle českého ministra vnitra Víra Rakušana budou také pokračovat kontroly ve slovenských vlacích, které mají zajistit, aby případní odhalení migranti zůstali na slovenské straně hranice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy