Před 40 lety hrála v erotických filmech. Škola ji vyhodila

pej
23. 10. 2014 9:00
Třiasedmdesátiletá žena učila na prestižní soukromé škole. Po tom, co jeden z jejích žáků odhalil, že byla před 40 lety hvězdou filmů pro dospělé, o svoji práci přišla.
Jacqueline Laurent-Auger
Jacqueline Laurent-Auger | Foto: Repro YouTube

Montreal – Jacqueline Laurent-Auger dostihla minulost, třiasedmdesátiletá žena přesto ničeho nelituje, i když přišla po 15 letech o práci na jezuitské škole Collège Brébeuf. Výpověď dostala kvůli tomu, že si v 60. a 70. letech zahrála v několika erotických snímcích natočených ve Francii.

"Filmy vznikly na začátku mojí kariéry a díky honorářům z nich jsem si zaplatila život v Paříži a další studium. Navíc šlo spíš o erotické snímky než o pornografii. Řekněte, existuje nějaká herečka, která by neměla ve svém profilu nějaké obnažené snímky?" hájí se žena v rozhovoru pro The Globe and Mail a zároveň dodává: "Vyhazovat někoho pro něco, co se stalo před 50 lety, je podle mého naprostá hloupost. A to mě rozčiluje."

Vedení školy je kvůli svému postoji kritizováno

Ředitel prestižní školy, kde v minulosti studovalo mnoho významných osobností včetně Pierra Elliotta Trudeaua, ministerského předsedy Kanady, zastává ale opačný názor.

"To, že filmy byly natočeny před více než 40 lety, nemění nic na tom, jak odvážné, sugestivní a explicitní scény obsahovaly," řekl.

Kauza vzbudila všeobecný zájem a nesouhlas s výpovědí učitelky vyjádřilo i několik lidí prostřednictvím médií. Například jedna z bývalých studentek Jacqueline označila jednání školy jako pokrytecké.

"Nechápu, co tím chtělo vedení školy svým studentům říct. Má učitelka, kterou studenti viděli nahou nebo v sexuálním kontextu, menší autoritu?" napsala na svém blogu.

Rozhodnutí vedení školy částečně obhajuje kanadská publicistka Lise Ravary, podle které si škola snaží jen chránit svoji pověst. "Když patříte mezi nejprestižnější školy v Québeku, musíte se bránit," dodala novinářka.

 

Právě se děje

Další zprávy