reklama
 
 

Pražské metro má vagony na sex, píší zahraniční weby

22. 5. 2013 11:59
Projekt seznamky v metru měl lákat Pražany ven z aut. Cizince upoutal jinak

Praha - Když Regionální organizátor Pražské integrované dopravy (Ropid) chystal projekt seznamky v metru, tedy speciální vagony metra pro nezadané, netušil, že vzbudí celosvětový rozruch.

"Praha chystá speciální vagony pro sexuální styk," uchopil zprávu server Vanguardia, ale i další mexické weby.

V Mexiku špatně pochopili novou kampaň dopravního podniku, která chce zavést v metru seznamku pro nezadané, upozorňuje metro.cz.

Kvůli chybně přeložené zprávě získal pražský dopravní podnik velkou publicitu v celé Latinské Americe. Na tamních sociálních sítích jde o jedno z nejdiskutovanějších témat.

Kde se tato dezinterpretace vzala, není jasné. Mohla vzniknout třeba ze špatného překladu vyjádření mluvčího Ropidu Filipa Drápala. 

"Náš podnik by chtěl zavést tento projekt na konci roku, vybere jeden vagon z pěti, který k tomuto účelu bude sloužit," řekl Drápal.

Kampaň má ohlas i v USA, kde zprávu převzala tisková agentura AP pod titulkem "Hledáte lásku? Jeďte pražským metrem".

Projekt měl původně lákat Pražany

Projekt seznamky přitom původně neměl přilákat do metra turisty, ale Pražany, kteří dosud dávali přednost autům. Akce je totiž součástí kampaně "Kde jinde :-)" na podporu cestování MHD, do které se nyní dopravní podnik a Ropid společně pustily.

Nové plakáty mají lidem připomenout, že jsou činnosti, které v autě dělat prostě nejde.

Autoři by seznamku rádi spustili do konce roku. Nyní chystají průzkum mezi cestujícími, aby zjistili, která hodina pro ně bude nejzajímavější.

Podle mluvčího Ropidu Filipa Drápala má každodenní setkávání v MHD svá specifika. "Nezřídka se tam lidé i seznámí. Spousta lidí je nezadaných. My bychom jim tímto rádi pomohli a poskytli jim prostor na to, aby se mohli někde koncentrovat," popsal mluvčí.

autor: Domácí | 22. 5. 2013 11:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama