Hledá se nových sedm divů světa. Praha ze seznamu vypadla

ČTK ČTK
8. 7. 2014 10:58
Konečné výsledky budou vyhlášeny letos v prosinci, projekt má za cíl rozvinout debatu o cestovním ruchu a městské architektuře.
Praha
Praha | Foto: Thinkstock

New YorkPraha vypadla z užšího výběru celosvětového hlasování o sedm nejobdivuhodnějších měst na světě. Ještě v předchozím hlasovacím kole, kdy se okruh kandidátů zúžil na 28 měst, ještě mezi finalisty figurovala.

Z původních 1200 měst přihlášených v roce 2012 se okruh finalistů po nynějším hlasování zúžil na 21. Do této skupiny se dostal Bejrút, Dauhá, Durban, Havana, Istanbul, Kuala Lumpur, La Paz, Mendoza, Mexiko, Perth, Quito, Londýn, Bangkok, Barcelona, Chicago, Bombaj, Soul, Reykjavík, Petrohrad, Šen-čen a Vigan.

Další hlasovací kolo potrvá do 7. října, kdy do finálního hlasování postoupí 14 měst. Nových sedm divů světa v kategorii měst bude známo 7. prosince.

Jde už o třetí celosvětové hlasování organizované nadací New7Wonders, kterou založil švýcarsko-kanadský filmař a cestovatel Bernard Weber. Před sedmi lety se v rámci tohoto projektu rozhodlo o sedmi divech světa, roku 2011 pak o sedmi přírodních divech.

Nyní došlo na města. Nadace tak chce rozvinout debatu o urbanistickém plánování, řízení měst, cestovním ruchu a architektuře. Poprvé v dějinách lidstva žije většina světové populace ve městech a vypsaná soutěž má lidem umožnit rozhodnout, která jsou ta nejlepší.

 

Právě se děje

Další zprávy