Jeptiška, Conchita i Čokovoko. 21 tipů letošní Prague Pride

Barbora Roubalová
9. 8. 2015 10:35
"Všichni jsme stejně teplí," říká letošní Prague Pride. Program necílí pouze na LGBT komunitu, ale snaží se oslovit širokou veřejnost. Přinášíme tipy na akce, které se vyplatí navštívit.

Praha - Prague Pride není jenom duhový průvod hlavním městem. Letošní ročník přináší nejbohatší program v historii, v průběhu festivalového týdne od 10. do 16. srpna je v plánu na 120 akcí. Přednášky, debaty, divadelní představení, filmové projekce, párty, koncerty nebo workshopy - to vše za přítomnosti návštěvníků z celého světa.

Přinášíme vám výběr z nabitého programu, jehož kompletní znění najdete na oficiálních stránkách akce. 

No Tears For Queers

Prague Pride 2015
Prague Pride 2015 | Foto: Pragu Pride

Pride Theatre - Švandovo divadlo, 11. srpna od 20.00

Česká premiéra hry o zločinech z nenávisti, jež je dramatizací reportážní knihy novináře Johana Hiltona, která se formou forenzní zprávy zabývá brutálními vraždami mladých homosexuálů. Hru z pera švédského dramatika Mattiase Brunna uvádí Divadlo LETÍ. Čtyři herci ztvárňují oběti, pachatele, jejích přátele a příbuzné a popisují tak průběh hrůzných událostí.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy