Práce snů: Pijte víno a pište o tom na web

Kristina Winklerová
2. 6. 2009 11:00
Sacramento, Kalifornie - S konkurzy na "práci snů" se poslední dobou doslova rozthl pytel. Nejnověji se šťastný výherce může těšit na slastné nicnedělání na kalifornské vinici.
Nová práce je spíše zábava. Ilustrační foto
Nová práce je spíše zábava. Ilustrační foto | Foto: Reuters

Vybraného milovníka vína podle serveru Telegraph.co.uk čeká bydlení zdarma a k tomu deset tisíc dolarů měsíčně. Na oplátku musí jen degustovat vína a se svými chuťovými zážitky se svěřovat na Twitteru a Facebooku.

S lákavou nabídkou přišla rodinná vinice Murphy-Goode. Od svého zaměstnance majitelé očekávají jediné - ochotu seznámit se s komplikovaným procesem výroby dokonalého vína a pak své zkušenosti a zážitky svěřit prostřednictvím internetových sociálních sítí také komunitě sledující novinky z prostředí vinařství.

Pracovní nabídka na dobu šesti měsíců je prý zaručeně pravá a vinice očekává, že se přihlásí enormní množství zájemců.

Ti se v minulém týdnu mohli zajet osobně přihlásit do San Francisca, přihláška je ale umístna také na internetu na adrese AReallyGoodeJob.com.

Do práce v srpnu

K vyplněnému formuláři je nutné přiložit také minutové video, ve kterém se uchazeči o lákavou práci musí snažit přesvědčit porotu o své výjimečnosti.

Milovníci vína dychtiví poznat také zákulisí vinařského průmyslu mohou své přihlášky zasílat do 5. června. Do práce pak vybraný uchazeč nastoupí první srpnový den.

Cílem nově vytvořené pracovní pozice je pochopitelně touha zajistit vinici publicitu.

Majitelé se inspirovali světově proslulým konkurzem, ve kterém se hledal správce tropického ostrova u pobřeží Austrálie. Nabídka práce snů měla pozvednout cestovní ruch v oblasti.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy