Drtivé dopady. Tragikomická kampaň varuje před bolavými pády na eskalátorech

Video Video
20. 12. 2021 11:45
Před nadcházejícími vánočními svátky zveřejnil britský správce železnic Network Rail výstražné video, které varuje před riskantním chováním na eskalátorech a vlakových nástupištích. Vyzývá pasažéry, aby v prostorách metra a železnice dbali zejména po bujarých vánočních večírcích zvýšené opatrnosti. Pády na schodech a nebezpečné chování v kolejišti zachytily bezpečnostní kamery.
Network Rail ve videu varuje před riskantním chováním na eskalátorech a vlakových nástupištích. | Video: Twitter/Network Rail

Záběry zachycují chování několika cestujících v londýnské železniční stanici a zastávky metra London Bridge. Pasažéři na nich v nočních hodinách nebezpečně padají na eskalátorech, jezdí po nich vleže v protisměru nebo se riskantně pohybují po vlakovém nástupišti. "Jak ukazují tyto šokující záběry, je opravdu důležité dávat ve stanicích pozor, a to zejména po tom, co jste požili alkohol," uvedl k záběrům Network Rail.

Správce železnic zveřejnil video k příležitosti své prosincové kampaně, která má upozornit na riskantní chování pasažérů zejména pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. Při návratu z vánočních večírků hromadnou dopravou nedoporučují vůbec využívat schody či eskalarátory, pokud je to v daných stanicích možné. "Vždy se soustřeďte na svůj krok. Choďte, neběhejte," uvádí Network Rail ve svých doporučeních.

Zejména během vánočních svátků britští železničáři každoročně zaznamenávají vyšší počty úrazů u podnapilých cestujících. "U lidí, kteří jsou pod vlivem, je mnohem větší pravděpodobnost toho, že upadnou nebo uklouznou či udělají nerozumná rozhodnutí jako třeba běhání po kolejích," uvádí Network Rail.

Video v posledních dnech zaujalo na sociálních sítích tisíce britských cestujících. V komentářích na Twitteru někteří z nich vtipkují, že doufají, že se na záběrech sami nenajdou, a video je podle nich "komedií roku". Další uživatelé ale chování podnapilých pasažérů odsuzují a jejich chování považují za "hanebné".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 4 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy