Poznejte pohádkovou zimu v lyžařském středisku Sölden

Ilona Víchová
6. 1. 2013 10:13
Tři vysoké vrcholy okolo tří tisíc metrů a dvě ledovcové lokality. To je Sölden
Foto: Profimédia

V jednom z nejznámějších lyžařských a snowboardových středisek v Alpách se tradičně scházejí nejlepší lyžaři k závodům Světového poháru. Sölden ale nabízí osvěžující a mocnou sílu hor a luxusně připravené sjezdovky všech obtížností i tisícovkám nejnáročnějších turistů. Na lyžaře čeká více než 150 kilometrů lyžařských tratí, které dopřejí všem jedinečné zážitky na zasněžených svazích. Užijte si pohodlí, klid a překrásné prostředí lyžařského střediska Sölden.

Sölden nabízí všechna nej, co si lyžař může přát

V lyžařském středisku Sölden na návštěvníky čekají třítřítisícové vrcholy a dvě ledovcové lokality. Nejen překrásně upravované sjezdovky, ale nekončící večírky, akce a večerní lyžování táhne lyžaře ze všech koutů světa. Kolem vás se rozprostře podívaná, která stojí za to. Čeká vás výhled na hory Similaun nebo na nejvyšší horu Tyrolska Wildspitz.

Foto: Aktuálně.cz

Chcete-li zregenerovat duši, vydejte se do vesničky Vent, která nabízí poklidné sjezdovky a lyžování v té největší pohodě. Za adrenalinem se rozjeďte na ledovce v Oetztalu, které umožňují zimní radovánky od září až do května. Čeká vás stoprocentní jistota sněhu a vyzkoušíte si trať, která je běžně připravovaná pro Světový pohár v lyžování.

Nejoblíbenější lyžařskou oblastí je Onergurgl a Hochgurgl. V hlavní sezóně je problém najít volné ubytování a je třeba počítat s větším náporem lidí, ale je to právě proto, že střediska upřednostňují kvalitu nad kvantitou. Na konci údolí se rozprostírá "Lyžování nejvyšší kvality".

Mezi malebnými tyrolskými vesničkami Sautens, Ötz, Haiming a Ochsengarten se nachází rodinný lyžařský areál Hochoetz. Poblíž si užijete areál Kuehtain, jehož vlek začíná v neuvěřitelné nadmořské výšce 2020 metrů.

Foto: Reuters

Ve vysoké nadmořské výšce, kde už běžně začínají stanice lanovky, se v této oblasti zjeví několik možností k ubytování. Jednou z nich je Niederthai, malá horská vesnice nad Umhausenem. K dopravě na čtyřkilometrové sjezdovky slouží tři vleky. Staří i mladí si najdou své. K dispozici jsou lyžovačky, sjezdovky, běžkarské dráhy a tobogánové jízdy či překrásné pěší túry.

Očekávejte v Oetztalu spíše mírné klima. Před krutou zimou je chráněný útvarem Tschirgant. Proto se do údolí nedostanou studené severní větry a jižní se znovu ohřívají při přechodu hor. V lokalitě najdete kompletní informace o volnočasových  střediscích, jako jsou například Obergurgl, Soelden, Laengenfeld. Dále se v místě dozvíte vše o nabídkách hotelů, ubytoven a zajímavé aktuální informace.

Netradiční našlapaná dovolená

Zahajovací akcí sezóny bývá už tradičně Světový pohár v lyžování. Každý rok se z hory spouští odvážlivci, aby změřili své síly na sjezdovkách. Pohár se koná na ledovci Rettenbach a jde o největší zimní událost v Söldenu. Oblíbenou a netradiční akcí je Hannibal, moderní venkovní představení na ledovci Rettenbach. Vychutnáte si současné ztvárnění Hanibal z Kartága překračujícího Alpy se svojí armádou, aby porazil Římany. Představení zahrnuje ohňostroj, sněžné rolby, letadla a mnohem víc.

Foto: Reuters

Hned nedaleko se konají Söldenské večírky. Užijte si každý pátek odpoledne atmosféru party na Giggijochu, kde se o vaši přízeň utkají ty nejšpičkovější kapely.

Noční lyžovačku slibuje Sölden každou středu do 13. března 2013. Kdo má zájem o Noční lyžařskou show v Söldenu, měl by se dostavit na prostřední stanici lanovky Gaislachkogelbahn, kde se nejen o vás, ale i o zábavu postarají organizátoři akce. Předveďte své umění na osvětlené sjezdovce nebo se kochejte bezpočtem úchvatných představení na světové úrovni. Speciálně k tomuto účelu bude vybavené pódium, kde vystoupí DJ Christoph. O kulinářské speciality se postará občerstvení v Almstube. Ochutnáte lahodné klobásky nebo si vyberete z polévkového baru. Každé noční lyžování začíná v 17:30 a končí ve 21:30 posledním sjezdem a ohňostrojem.

Užijte si zimní dovolenou s rodinou na Söldenu, kde zábava nekončí ani v noci a sjezdovky slibují nezapomenutelný zážitek z lyžování, snowboardu a velké párty přímo na sjezdovce.

Ranní slunce v Söldenu vystřídala zatažená obloha.
Ranní slunce v Söldenu vystřídala zatažená obloha. | Foto: Michal Bulička, Jan Pechman

A to není všechno... Chcete ušetřit?

Ušetřete s MasterCard(R) nebo Maestro(R) 24 eur na týdenním skipasu do rakouské oblasti Sölden v údolí Ötztal.

Jak získat 10% slevu na skipas do lyžařské oblasti Sölden?

V sekci SLEVA NA SKIPAS vyplňte údaje pro ověření své platební karty MasterCard(R) nebo Maestro(R)
Poukaz si vytiskněte a vezměte s sebou na dovolenou
Při platbě skipasu kartou MasterCard(R) nebo Maestro(R) v oblasti Sölden předložte voucher a 10% sleva je vaše!

Voucher lze získat do 31. 3. 2013 a lze jej uplatnit až do 5. 5. 2013.

Sleva platí pro jeden nákup až pěti skipasů v minimální délce tři dny. Jméno na kartě MasterCard(R) nebo Maestro(R), se kterou budete skipasy platit, musí být stejné jako jméno na voucheru

Více se o této akci dozvíte ZDE >>

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy