Poznejte pohádkovou zimu v lyžařském středisku Sölden

Ilona Víchová
6. 1. 2013 10:13
Tři vysoké vrcholy okolo tří tisíc metrů a dvě ledovcové lokality. To je Sölden
Foto: Profimédia

V jednom z nejznámějších lyžařských a snowboardových středisek v Alpách se tradičně scházejí nejlepší lyžaři k závodům Světového poháru. Sölden ale nabízí osvěžující a mocnou sílu hor a luxusně připravené sjezdovky všech obtížností i tisícovkám nejnáročnějších turistů. Na lyžaře čeká více než 150 kilometrů lyžařských tratí, které dopřejí všem jedinečné zážitky na zasněžených svazích. Užijte si pohodlí, klid a překrásné prostředí lyžařského střediska Sölden.

Sölden nabízí všechna nej, co si lyžař může přát

V lyžařském středisku Sölden na návštěvníky čekají třítřítisícové vrcholy a dvě ledovcové lokality. Nejen překrásně upravované sjezdovky, ale nekončící večírky, akce a večerní lyžování táhne lyžaře ze všech koutů světa. Kolem vás se rozprostře podívaná, která stojí za to. Čeká vás výhled na hory Similaun nebo na nejvyšší horu Tyrolska Wildspitz.

Foto: Aktuálně.cz

Chcete-li zregenerovat duši, vydejte se do vesničky Vent, která nabízí poklidné sjezdovky a lyžování v té největší pohodě. Za adrenalinem se rozjeďte na ledovce v Oetztalu, které umožňují zimní radovánky od září až do května. Čeká vás stoprocentní jistota sněhu a vyzkoušíte si trať, která je běžně připravovaná pro Světový pohár v lyžování.

Nejoblíbenější lyžařskou oblastí je Onergurgl a Hochgurgl. V hlavní sezóně je problém najít volné ubytování a je třeba počítat s větším náporem lidí, ale je to právě proto, že střediska upřednostňují kvalitu nad kvantitou. Na konci údolí se rozprostírá "Lyžování nejvyšší kvality".

Mezi malebnými tyrolskými vesničkami Sautens, Ötz, Haiming a Ochsengarten se nachází rodinný lyžařský areál Hochoetz. Poblíž si užijete areál Kuehtain, jehož vlek začíná v neuvěřitelné nadmořské výšce 2020 metrů.

Foto: Reuters

Ve vysoké nadmořské výšce, kde už běžně začínají stanice lanovky, se v této oblasti zjeví několik možností k ubytování. Jednou z nich je Niederthai, malá horská vesnice nad Umhausenem. K dopravě na čtyřkilometrové sjezdovky slouží tři vleky. Staří i mladí si najdou své. K dispozici jsou lyžovačky, sjezdovky, běžkarské dráhy a tobogánové jízdy či překrásné pěší túry.

Očekávejte v Oetztalu spíše mírné klima. Před krutou zimou je chráněný útvarem Tschirgant. Proto se do údolí nedostanou studené severní větry a jižní se znovu ohřívají při přechodu hor. V lokalitě najdete kompletní informace o volnočasových  střediscích, jako jsou například Obergurgl, Soelden, Laengenfeld. Dále se v místě dozvíte vše o nabídkách hotelů, ubytoven a zajímavé aktuální informace.

Netradiční našlapaná dovolená

Zahajovací akcí sezóny bývá už tradičně Světový pohár v lyžování. Každý rok se z hory spouští odvážlivci, aby změřili své síly na sjezdovkách. Pohár se koná na ledovci Rettenbach a jde o největší zimní událost v Söldenu. Oblíbenou a netradiční akcí je Hannibal, moderní venkovní představení na ledovci Rettenbach. Vychutnáte si současné ztvárnění Hanibal z Kartága překračujícího Alpy se svojí armádou, aby porazil Římany. Představení zahrnuje ohňostroj, sněžné rolby, letadla a mnohem víc.

Foto: Reuters

Hned nedaleko se konají Söldenské večírky. Užijte si každý pátek odpoledne atmosféru party na Giggijochu, kde se o vaši přízeň utkají ty nejšpičkovější kapely.

Noční lyžovačku slibuje Sölden každou středu do 13. března 2013. Kdo má zájem o Noční lyžařskou show v Söldenu, měl by se dostavit na prostřední stanici lanovky Gaislachkogelbahn, kde se nejen o vás, ale i o zábavu postarají organizátoři akce. Předveďte své umění na osvětlené sjezdovce nebo se kochejte bezpočtem úchvatných představení na světové úrovni. Speciálně k tomuto účelu bude vybavené pódium, kde vystoupí DJ Christoph. O kulinářské speciality se postará občerstvení v Almstube. Ochutnáte lahodné klobásky nebo si vyberete z polévkového baru. Každé noční lyžování začíná v 17:30 a končí ve 21:30 posledním sjezdem a ohňostrojem.

Užijte si zimní dovolenou s rodinou na Söldenu, kde zábava nekončí ani v noci a sjezdovky slibují nezapomenutelný zážitek z lyžování, snowboardu a velké párty přímo na sjezdovce.

Ranní slunce v Söldenu vystřídala zatažená obloha.
Ranní slunce v Söldenu vystřídala zatažená obloha. | Foto: Michal Bulička, Jan Pechman

A to není všechno... Chcete ušetřit?

Ušetřete s MasterCard(R) nebo Maestro(R) 24 eur na týdenním skipasu do rakouské oblasti Sölden v údolí Ötztal.

Jak získat 10% slevu na skipas do lyžařské oblasti Sölden?

V sekci SLEVA NA SKIPAS vyplňte údaje pro ověření své platební karty MasterCard(R) nebo Maestro(R)
Poukaz si vytiskněte a vezměte s sebou na dovolenou
Při platbě skipasu kartou MasterCard(R) nebo Maestro(R) v oblasti Sölden předložte voucher a 10% sleva je vaše!

Voucher lze získat do 31. 3. 2013 a lze jej uplatnit až do 5. 5. 2013.

Sleva platí pro jeden nákup až pěti skipasů v minimální délce tři dny. Jméno na kartě MasterCard(R) nebo Maestro(R), se kterou budete skipasy platit, musí být stejné jako jméno na voucheru

Více se o této akci dozvíte ZDE >>

 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy