Poznejte pohádkovou zimu v lyžařském středisku Sölden

Ilona Víchová
6. 1. 2013 10:13
Tři vysoké vrcholy okolo tří tisíc metrů a dvě ledovcové lokality. To je Sölden
Foto: Profimédia

V jednom z nejznámějších lyžařských a snowboardových středisek v Alpách se tradičně scházejí nejlepší lyžaři k závodům Světového poháru. Sölden ale nabízí osvěžující a mocnou sílu hor a luxusně připravené sjezdovky všech obtížností i tisícovkám nejnáročnějších turistů. Na lyžaře čeká více než 150 kilometrů lyžařských tratí, které dopřejí všem jedinečné zážitky na zasněžených svazích. Užijte si pohodlí, klid a překrásné prostředí lyžařského střediska Sölden.

Sölden nabízí všechna nej, co si lyžař může přát

V lyžařském středisku Sölden na návštěvníky čekají třítřítisícové vrcholy a dvě ledovcové lokality. Nejen překrásně upravované sjezdovky, ale nekončící večírky, akce a večerní lyžování táhne lyžaře ze všech koutů světa. Kolem vás se rozprostře podívaná, která stojí za to. Čeká vás výhled na hory Similaun nebo na nejvyšší horu Tyrolska Wildspitz.

Foto: Aktuálně.cz

Chcete-li zregenerovat duši, vydejte se do vesničky Vent, která nabízí poklidné sjezdovky a lyžování v té největší pohodě. Za adrenalinem se rozjeďte na ledovce v Oetztalu, které umožňují zimní radovánky od září až do května. Čeká vás stoprocentní jistota sněhu a vyzkoušíte si trať, která je běžně připravovaná pro Světový pohár v lyžování.

Nejoblíbenější lyžařskou oblastí je Onergurgl a Hochgurgl. V hlavní sezóně je problém najít volné ubytování a je třeba počítat s větším náporem lidí, ale je to právě proto, že střediska upřednostňují kvalitu nad kvantitou. Na konci údolí se rozprostírá "Lyžování nejvyšší kvality".

Mezi malebnými tyrolskými vesničkami Sautens, Ötz, Haiming a Ochsengarten se nachází rodinný lyžařský areál Hochoetz. Poblíž si užijete areál Kuehtain, jehož vlek začíná v neuvěřitelné nadmořské výšce 2020 metrů.

Foto: Reuters

Ve vysoké nadmořské výšce, kde už běžně začínají stanice lanovky, se v této oblasti zjeví několik možností k ubytování. Jednou z nich je Niederthai, malá horská vesnice nad Umhausenem. K dopravě na čtyřkilometrové sjezdovky slouží tři vleky. Staří i mladí si najdou své. K dispozici jsou lyžovačky, sjezdovky, běžkarské dráhy a tobogánové jízdy či překrásné pěší túry.

Očekávejte v Oetztalu spíše mírné klima. Před krutou zimou je chráněný útvarem Tschirgant. Proto se do údolí nedostanou studené severní větry a jižní se znovu ohřívají při přechodu hor. V lokalitě najdete kompletní informace o volnočasových  střediscích, jako jsou například Obergurgl, Soelden, Laengenfeld. Dále se v místě dozvíte vše o nabídkách hotelů, ubytoven a zajímavé aktuální informace.

Netradiční našlapaná dovolená

Zahajovací akcí sezóny bývá už tradičně Světový pohár v lyžování. Každý rok se z hory spouští odvážlivci, aby změřili své síly na sjezdovkách. Pohár se koná na ledovci Rettenbach a jde o největší zimní událost v Söldenu. Oblíbenou a netradiční akcí je Hannibal, moderní venkovní představení na ledovci Rettenbach. Vychutnáte si současné ztvárnění Hanibal z Kartága překračujícího Alpy se svojí armádou, aby porazil Římany. Představení zahrnuje ohňostroj, sněžné rolby, letadla a mnohem víc.

Foto: Reuters

Hned nedaleko se konají Söldenské večírky. Užijte si každý pátek odpoledne atmosféru party na Giggijochu, kde se o vaši přízeň utkají ty nejšpičkovější kapely.

Noční lyžovačku slibuje Sölden každou středu do 13. března 2013. Kdo má zájem o Noční lyžařskou show v Söldenu, měl by se dostavit na prostřední stanici lanovky Gaislachkogelbahn, kde se nejen o vás, ale i o zábavu postarají organizátoři akce. Předveďte své umění na osvětlené sjezdovce nebo se kochejte bezpočtem úchvatných představení na světové úrovni. Speciálně k tomuto účelu bude vybavené pódium, kde vystoupí DJ Christoph. O kulinářské speciality se postará občerstvení v Almstube. Ochutnáte lahodné klobásky nebo si vyberete z polévkového baru. Každé noční lyžování začíná v 17:30 a končí ve 21:30 posledním sjezdem a ohňostrojem.

Užijte si zimní dovolenou s rodinou na Söldenu, kde zábava nekončí ani v noci a sjezdovky slibují nezapomenutelný zážitek z lyžování, snowboardu a velké párty přímo na sjezdovce.

Ranní slunce v Söldenu vystřídala zatažená obloha.
Ranní slunce v Söldenu vystřídala zatažená obloha. | Foto: Michal Bulička, Jan Pechman

A to není všechno... Chcete ušetřit?

Ušetřete s MasterCard(R) nebo Maestro(R) 24 eur na týdenním skipasu do rakouské oblasti Sölden v údolí Ötztal.

Jak získat 10% slevu na skipas do lyžařské oblasti Sölden?

V sekci SLEVA NA SKIPAS vyplňte údaje pro ověření své platební karty MasterCard(R) nebo Maestro(R)
Poukaz si vytiskněte a vezměte s sebou na dovolenou
Při platbě skipasu kartou MasterCard(R) nebo Maestro(R) v oblasti Sölden předložte voucher a 10% sleva je vaše!

Voucher lze získat do 31. 3. 2013 a lze jej uplatnit až do 5. 5. 2013.

Sleva platí pro jeden nákup až pěti skipasů v minimální délce tři dny. Jméno na kartě MasterCard(R) nebo Maestro(R), se kterou budete skipasy platit, musí být stejné jako jméno na voucheru

Více se o této akci dozvíte ZDE >>

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy