Povrchní hudba prý svádí mládež k sexu

Report
2. 3. 2009 6:30
Pittsburgh - V USA se uskutečnil výzkum o vlivu hudby na sexuální aktivitu mladistvých. Výsledky naznačují, že poslouchání hudby s přízemními texty se sexuální tématikou může vést teenagery k předčasné sexuální zkušenosti.
Mladý pár středoškoláků zažívá jednu z mnoha lásek. Středoškolští studenti v Americe podle výzkumů často ještě sexuálně nežijí a ti, kteří sex mají, nestřídají partnery. Vyplývá to ze studie Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (Center for Disease Control and Prevention). REUTERS/Sergei Karpukhin
Mladý pár středoškoláků zažívá jednu z mnoha lásek. Středoškolští studenti v Americe podle výzkumů často ještě sexuálně nežijí a ti, kteří sex mají, nestřídají partnery. Vyplývá to ze studie Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (Center for Disease Control and Prevention). REUTERS/Sergei Karpukhin | Foto: Reuters

Vědci z univerzity v Pittsburghu vyzpovídali 711 mladistvých. Společným tématem byly jejich sexuální životy a hudba, kterou poslouchají.

Podle výsledků citovaných BBC ti, kteří poslouchají hudbu obsahující zřetelný sexuální podtext, touží po sexu dvojnásobně více. Tým vědců uvedl, že za skladby s přízemními texty se sexuální tématikou považuje ty, kde je sex popsán spíše jako fyzický akt, než čin z lásky.

Šéf výzkumného týmu doktor Brian Primack komentoval tyto poznatky slovy: "Hudba má na vývoj mládeže velký vliv. Rodiče by proto měli se svými dětmi o sexu a poslouchání takovýchto skladeb mluvit. Určitě nejsem pro, aby je zakázali, ale měli by spolu o těchto tématech vést diskusi a vyjasňovat si jisté souvislosti."

Vědci odmítli sdělit, které skladby zařadili do nepřijatelné kategorie. Ale jako příklad uvedli větu "I'm gonna beat that pussy up", která pochází z textu skladby Wait od hip-hopového dua Ying Yang Twins.

Více hudby, více sexu

V rámci výzkumu byly vytvořeny tři skupiny posluchačů, kteří se věkově pohybovali v rozmezí 13 až 18 let. Skupiny byly označeny podle frekvence poslechu na ty, co hudbu poslouchají pravidelně, občas a výjimečně.

Do skupiny pravidelných posluchačů patřili ti, co mají hudbu puštěnou přes 17 hodin týdně. Zde mělo 45 procent osazenstva první sexuální styk už za sebou. Při porovnání se skupinou občasných posluchačů se ukázalo, že je jejich statistika o 24 procent nižší.

"Zdá se, že by tu mohla být souvislost, ale je těžké jednoznačně tvrdit, že poslouchání hudby má vliv na předčasné zahájení sexuálního života", doplňuje výsledek experimentu doktor Primack.

Podle odborníků je spojování hudby přímo s chováním lidí velmi zavádějící. Člověka podle nich formuje mnoho dalších vlivů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy