Nezemřel, jen si tak hoví. Monty Pythoni nám připomínají, že humor nemíval hranic

Nezemřel, jen si tak hoví. Monty Pythoni nám připomínají, že humor nemíval hranic
Následoval, kvůli údajné neúctě k církvi skandální, snímek parodující příběh Ježíše Život Briana (1979). V hlavní roli Graham Chapman, představitel Kristova alter-ega. Proti filmu se tehdy ohradili někteří představitelé křesťanské církve.
A znovu momentka z filmu Tajemství života. "Monty Python, to je způsob pohledu na svět. Kdo jím projde, dívá se na lidi trošku jinak," řekl před časem scénárista a režisér Petr Palouš, který k seriálu napsal české titulky. Python byl podle Palouše výjimečný proto, že se naprosto seriózní a vzdělaní lidé chovají jako blázni. Po Chapmanově smrti v roce 1989 se skupina prakticky rozpadla.
Prodavač: Promiňte, ale právě máme polední pauzu.
Zákazník: Nevadí, rád bych reklamoval tady toho papouška, zakoupeného před půlhodinou v tomto krámě.
Prodavač: Ano, šmolka norská. Co mu je?
Zákazník: Řeknu vám, co mu je. Je mrtvý, to mu je.
Prodavač: Ne, to si jen tak hoví.
Oblibu Pythonů v ČR dokumentuje i akce Švihlý pochod, která se každoročně pořádá v Brně (na snímku letošní premiéra v Praze). Letos v lednu na jeho již jedenáctý ročník dorazilo do moravské metropole zhruba 320 lidí, kteří napodobovali a rozvíjeli švihlou chůzi (silly walk) ze slavného skeče této skupiny. Zobrazit 17 fotografií
Foto: Profimedia.cz
Petr Kořínek ČTK Petr Kořínek, ČTK
Aktualizováno 5. 10. 2024 14:41
Produkce britské komediální skupiny Monty Python, která je plná absurdního humoru a nadsázky, znamenala svého času radikální průlom v televizní zábavě. Její pásma skečů, gagů a parodií Monty Pythonův létající cirkus se dodnes vysílají v televizích všech kontinentů a rodí se stále nové generace jejich příznivců. Připomeňte si dráhu komiků, od jejichž první skeče v BBC v sobotu uplynulo 55 let.
 

Právě se děje

Další zprávy